מארי פיזאם אמא של רוז פיזאם ז"ל בחיפושים (צילום: החדשות 2)
מארי מסייעת בחיפושים אחר רוז, ארכיון | צילום: החדשות 2

קודם מארי פיזאם נלחמה, ואז זרקה את רוז הקטנה ממנה: מחומר ראיות חדש שהגישה אתמול הפרקליטות לבית המשפט בפתח תקווה עולה שמארי נלחמה, כשחיה בצרפת, על משמורת מלאה על רוז - ולאחר שהשיגה את מבוקשה, ניסתה ללא הרף להיפטר מהילדה.

"אני רוצה שהיא תלך. זה הפתרון. החיים יהיו יותר טובים, יותר שקטים, יותר מתוקים בשביל כולנו" כתבה מארי לרוני רון, סבה של רוז, והגבר איתו חלקה את חייה במכתב שהגיע לידי המשטרה. רון נאשם יחד עם מארי ברצח המזעזע של רוז הקטנה שטלטל את המדינה, והמשפט נגדם ייפתח במהלך חודש ינואר.

במהלך החקירה אמרה מארי לחוקרת משטרה: "לא אהבתי את רוז. הרגשתי כלפיה כמו בלוק. לא רציתי אותה בתעודת זהות שלי. רציתי שהיא תבוא לפה, ופתאום לא רציתי אותה... התכנית שלי הייתה לא לראות אותה יותר, שרוז לא תהיה איתנו יותר. אמרתי לרוני 'קח אותה' והרגשתי הקלה כשהיא לא הייתה איתנו".

הנסיעה האחרונה

מהחומר החדש שנחשף, עולה תמונה מזעזעת של מה שמצטייר כיום מותה של רוז הקטנה. לטענת הפרקליטות, רוז שהתה כחודשיים בבית סבתה, ויויאן. בחודש מאי היא התקשרה לבנה רוני רון, וביקשה ממנו לשמור על רוז, כי עליה ללכת מהבית למספר שעות. מהנסיעה הזו רוז לא שבה, לטענת הפרקליטות.

טענות קשות מועלות בפרקליטות כנגד מארי פיזאם, גם באשמת ניסיונות לחבל בחקירת המשטרה לאחר שעלו חשדות שמשהו קרה לרוז. לפי הטענות, מארי ניסתה להשיג ילדה בת 5 כדי שתוכל לטעון שהיא רוז, בתה.

"האחריות עליי", אמר רוני רון למארי באחת החקירות המשותפות שלהם, כחלק מניסיונות בלתי פוסקים של רון - לטענת הפרקליטות - 'להציל' את מארי ממאסר ממושך. "אמרתי להם שאת לא יודעת כלום", הוסיף רון, שעה שחוקרי המשטרה צוטטו לשיחה.

בלעדי: רוני מנסה להתנצל

רוני רון, הנאשם ברצח נכדתו רוז פיזאם העביר לחדשות 2, עם פתיחת משפטו, פתק בו הוא מתנצל לראשונה על מעשיו. בפתק הוא כותב:"לא התכוונתי שזה יקרה לה, אני מאוד מצטער שזה קרה".

קשה לדעת אם מדובר בהתנצלות כנה. רון מסרב לשאת באחריות לרצח. בפתק, הוא אפילו מסרב לנקוב בשם נכדתו אותה רצח. ניתן להעריך, כי בסך הכל מדובר בעוד ניסיון של רון להמיר את עבירת הרצח בה הוא מואשם, לעבירת הריגה.