עו
"דאגנו לבריאותה הנפשית והפיזית ", עו"ד ר | צילום: חדשות 2

בית משפט השלום בחיפה הרשיע היום במסגרת הסדר טיעון מורה בגין ביצוע מעשים מגונים וניסיון לבעילה אסורה בהסכמה בתלמידתה, מאז שהייתה בת 13 ועד לגיל 17.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המורה, אם חד-הורית מאזור הצפון, בת 53, הואשמה בבעילה אסורה בהסכמה של הנערה שאותה לימדה. לטענת התלמידה, שהתלוננה במשטרה עם הוריה, השתיים ניהלו מערכת יחסים רומנטית במשך כשלוש שנים. במסגרת הסדר הטיעון, הופחת מספר העבירות שבהן הורשעה המורה.

הפרקליטות טענה כי היחסים בין השתיים כללו מפגשים מיניים בביתה של המורה ובמקומות אחרים, ללא ידיעתם של הורי התלמידה, כולל ביצוע אקטים מיניים מלאים.

"מדובר במורה בגיל מתקדם, שעל פי רוב מנהלת אורח חיים נורמטיבי - למעט המקרה הזה", אמר פרקליטה של אשת החינוך, עורך הדין רונן חליווה. "אחת הסיבות שבגינה בחרנו לסיים את הפרשה בהסדר טיעון היא מתוך דאגה לבריאותה הנפשית והפיזית של המורה".

הורי הנערה הפצירו בה להתלונן במשטרה

אשת החינוך, אם חד הורית לילדה אחת, התגוררה באותו אזור של הנערה. על פי כתב האישום, המורה והתלמידה הכירו לפני כשש שנים, בזמן שהנערה הגיעה לכיתה ז' בבית הספר, ומאז קיימו מערכת יחסים זוגית.

הפרשה נחשפה לאחר שתלמידים בבית הספר שמעו ככל הנראה על הרומן הסודי. השמועה התפשטה במהירות, עד שהגיעה להנהלה ולמורים נוספים שמיהרו ליידע את הוריה של הנערה. לאחר שהפצירו בה הוריה, פנתה התלמידה בליווי ההורים לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה נגד המורה.

בעקבות הגשת התלונה נעצרה המורה על ידי המשטרה והובאה לחקירה מיידית בחשד לביצוע המעשה החמור. בשל רצון לשמור על פרטיות המתלוננת, לא נמסרו כל פרטים מזהים על בית הספר שבה לימדה המורה החשודה.