ממתינה במתח, אלון | צילום: חדשות 2

האסירה המפורסמת תישאר במתח: ועדת השחרורים שליד השב"ס סיימה את הדיון בעניינה של אתי אלון - פרוטוקול הדיון נשאר חסוי אך ההחלטה תימסר בעוד כחודש וחצי, ב-25 באפריל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלון, הידועה בעקבות מעילת הענק שמאחוריה עמדה, מרצה כבר 11 שנות מאסר בבית הכלא מתוך ה-17 שגזר עליה בית המשפט. בשירות בתי הסוהר קיימת חוות דעת מצויינת על התנהלותה ובשל כך מעריכים כי הוועדה תחליט לקצר את עונשה ולשחררה באופן מיידי.

בשנים האחרונות החלה אלון לעבוד גם מחוץ לבית הסוהר במפעל וילנות ובכך להתחיל באופן מעשי את חייה החדשים. אם הדברים אכן יקרו על פי התוכניות של עורכי דינה, היא תחזור לביתה בעוד זמן קצר.

תזכורת: פרשת המעילה שהסעירה את המדינה

בחודש אפריל 2002 הפתיעה את המשטרה אתי אלון כשהודתה במעילת הענק בבנק למסחר. אלון, שהייתה סגנית מנהל בבנק, תיארה בפני השוטרים כיצד גנבה במשך חמש שנים כ-250 מיליוני שקל ממאות חשבונות בנק.

אלון הורשעה בגניבת יותר מרבע מיליארד שקלים ונידונה ל-17 שנות מאסר. בנוסף נגזר עליה קנס של חמישה מיליון שקלים. את הכספים שגנבה העבירה אלון לאחיה עופר מקסימוב, מהמר כפייתי שהפסיד סכומי עתק בבתי קזינו. מקסימוב הפעיל לחץ על אחותו, וטען בפניה כי אם לא ישלם את חובותיו, עלולים להרוג אותו.