בית המשפט העליון יכריע הבוקר בערעורו של השחקן חנן גולדבלט על הכרעת הדין ועל עונשו בשורה של מעשי אונס ומעשים מגונים בצעירות שלמדו אצלו משחק. כאן בחדשות 2 באינטרנט נעדכן בשידור חי על ההתפתחויות בבית המשפט החל מהשעה 09:00.

גולדבלט הורשע ביולי 2008 באונס בכוח של נערה בת 16 ובאונס במרמה של צעירה בת 20. בנוסף, הורשע גולדבלט במעשה סדום ובמעשים מגונים בשלוש נערות בגילאי 15-17.

כמו כן קבע בית המשפט כי הוא אשם בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובמעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות ועונשו.

בנובמבר 2008 הטיל עליו בית המשפט עונש מאסר של שבע שנים ושנתיים מאסר על תנאי. כמו כן הוא נדרש לשלם לשתי המתלוננות 25 אלף שקלים כל אחת.

מדמות חינוכית לאיש מתועב

גולדבלט הכחיש לאורך כל הדרך את החשדות המיוחסים לו. "משיא הפופולאריות ודמות חינוכית לילדים הפכתי לאיש מתועב", אמר בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. "הפכתי לטפיל".

בראיון לחדשות ערוץ 2 הודה בעבר גולדבלט שאכן קיים יחסי מין עם שתיים מהמתלוננות, אך הדגיש כי המעשים היו בהסכמה. לגבי נשים נוספות שהתלוננו שהשחקן תקף אותן או אנס אותן, טען גולדבלט כי "לא היו דברים מעולם".

גם חבריו התקשו להשלים עם המעשים שיוחסו לו וביקשו להגן עליו. "האשמה נגד חנן תלושה מהמציאות", אמר במהלך המשפט חברו הטוב מימי תוכנית הילדים "בלי סודות", השחקן אושיק לוי.

באולם בית המשפט העידה גם נעמי פולני שעבדה עם גולדבלט בלהקת התרנגולים. "זאת תדהמה", אמרה. "הוא איש עדין ומחוזר, הוא לא צריך להטריד אף אחת".