צפו בסיפורים המעניינים של 23.8 לאורך השנים (צילום: חדשות 2)
מאסר לרב שביצע מעשים מגונים בתלמידיו, אר | צילום: חדשות 2

ה"רב" ניצל את מעמדו ותקף מינית קטינים: בית משפט השלום בפתח תקווה גזר היום (א') חמש שנות מאסר על אדם שעמד בראש בית מדרש בעיר והורשע בתקיפה ובהתעללות בקטין, באיומים, בביצוע מעשים מגונים ובבעילה אסורה בהסכמה. האיש, שנהג להציג את עצמו כרב למרות שמעולם לא הוסמך, ביצע את המעשים במסגרת מפגשיו עם בני נוער במצוקה שלהם העניק שיעורי דת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרשעתו של הרב מתייחסת לכמה אירועים שהתרחשו בשנת 2009. הרב נהג להעניק שיעורים לנערה, שהייתה אז בת 17, וכן לאחיה ואחותה בני ה-15. שתי האחיות נהגו לבקר בבית המדרש מחוץ לשעות הלימודים כדי לנקותו. פעמים רבות נמשכו השיעורים שהעביר הרב עד לשעות הקטנות של הלילה - אז ביצע את המעשים.

במהלך השיעורים שהעביר ה"רב" לקטינים הוא נהג לשוחח עמם על נושאים אינטימיים. בשיחותיו עם הנערות הוא נהג לדבר על יחסיהן עם חבריהן, לרבות שאלות אינטימיות הנוגעות לאופן שבו הן מקיימות יחסי מין. הוא אף שוחח עמן על המחזור החודשי וכיצד לעשות שימוש בטמפונים.

"כאפה מצדיק - ברכה"

במקרים רבים בהם שוחח עם הנערות בבית הכנסת, הוא שפשף את איבר מינו מעל למכנסיו. בנוסף, במהלך השיעורים הוא נהג להכות את תלמידיו. ה"רב" אמר לנערים במהלך השיעורים כי "לקבל כאפה מצדיק זו ברכה" וכי "המכות מכפרות על חטאים". באחד המקרים, גרם ה"רב" לדימום לתלמיד שספג ממנו מכות.

במקרה של הנערה בת ה-17, ה"רב" נהג לנהל עמה שיחות אינטימיות שכללו הנחיות להחדרת טמפון ואף לאופן קיום יחסי מין. באחת ההזדמנויות, הוא אמר לאחיה הקטן כי הוא מאוהב בה ורוצה להתחתן איתה. באחד ממפגשיו של ה"רב" עם הנערה, הוא שתה אלכוהול ועלה עמה לעזרת הנשים בבית הכנסת. שם, חיבק ונישק אותה, ולאחר מכן קיים עמה יחסי מין על השטיח.

במסגרת הטיעונים שהוצגו לקראת מתן גזר דינו, טענה המדינה כי הוא ניצל את תמימותם של הנערים ואת אמונתם הדתית: "הרב ביצע ניצול ציני של אמונתם של המתלוננים באלוהים" זאת לאחר שאיים בפניהם כי יאונה להם רע אם לא ילכו בדרכיו. "הקטינים סברו שהנאשם בעל כוחות על, המסוגל לגזור גזירות ולקרוא את עתידם".