מרגול. האמנים יוצאים להגנתה (צילום: דרור עינב)
צנעני, אתמול על ספסל הנאשמים | צילום: דרור עינב

מרגלית צנעני מתרגלת לתנאי המעצר? לחדשות 2 באינטרנט נודע כי הזמרת, שאתמול הוגש נגדה כתב אישום חמור ותישאר עצורה לפחות עד ליום חמישי הקרוב, ביקשה משירות בתי הסוהר להכניס לתאה בכלא "נווה תרצה" עוד עצירה.

בשירות בתי הסוהר ענו לבקשה בחיוב. בנוסף, לאחר הגשת כתב האישום, קיבלה צנעני 12 שיחות טלפון שאותן היא יכולה לבצע עד ליום חמישי, אך היא יכולה להתקשר רק לבני משפחתה ולעורכי דינה, שחר חצרוני וששי גז.

גורם המקורב לצנעני אמר הערב כי גם לאחר הגשת כתב האישום בגין סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע, לא הוגברה האבטחה סביב הזמרת המפורסמת שהסתבכה. לדבריו, האבטחה סביבה מאז תחילת המעצר, "גבוהה מאוד".

בשב"ס מסרו לחדשות 2 באינטרנט כי בתאה של צנעני, למרות פרסומים קודמים על כך שפורק ברז המקלחת כדי למנוע אפשרות של התאבדות, ישנו ברז - מפלסטיק ולא ממתכת.

במוצ"ש: ערב הוקרה והזדהות עם צנעני

קבוצת אמנים מתכוונת לארגן במוצאי שבת הקרובה ערב הוקרה לכבוד מרגלית צנעני. יום לאחר הגשת כתב האישום החמור נגדה, הזמרים ליאור פרחי ובני אלבז והאמרגן ישראל בונדק, הגיעו לפאנל מיוחד בתכנית "שש" עם סיון רהב מאיר, כדי לצאת להגנתה של הזמרת.

הזמר ליאור פרחי הסביר: "לא מדובר בעצרת, אלא בערב הזדהות. פנה אליי יחצ"ן ומפיק בשם נדב צברי שרצה ליזום הוא 'ערב הוקרה למרגלית צנעני'". כמובן שבעקבות בעייתיות התזמון עולות שאלות רבות בנוגע לאופי הערב המתוכנן, אך פרחי מדגיש כי "מדובר בערב שהכנסותיו קודש לבית 'איזי שפירא' ברעננה המסייע לילדים נכים".

"מרגול פרגנה לי לאורך כל הקריירה, ובערב ההוקרה המתוכנן ההכנסות הן קודש לילדים. מה שעמד לנגד עיני בערב זה היא התרומה לילדים, ומרגול היא רק סוג של כותרת", אמר פרחי והוסיף: "אני חושב שבמקום מסוים עושים למרגול עוול, הפרסומים מטורפים, לקרוא כל יום בעיתון כמה וכמה כותרות שעוסקות רק בה. אני מאמין שצריך לעשות הפרדה בין מרגלית האישה ומרגלית היוצרת".

"יש פה רדיפה אובססיבית שנובעת מצרות עין וקנאה"

בני אלבז, לעומת פרחי, בחר שלא להופיע בערב ההזדהות המתוכנן. "כשתהיה עצרת גדולה אשמח לבוא להופיע", אמר אלבז והוסיף: "אני מעדיף לחכות לשופטים, כשהם יזכו אותה אני אשיר לה 'היא זכאית'. אני באופן אישי חושב שהיא זכאית, מקריאת כתב האישום שהוגש נגד מרגלית, נראה שצריך אולי להכניס שלושת רבעי ממדינת ישראל לבית סוהר. מה שקורה פה זה פשוט מכת בכורות".

ישראל בונדק, איש הפנתרים השחורים ששוחרר לא מזמן מהכלא, יצא להגנתה של מרגול: "יש פה רדיפה אובססיבית שנובעת מצרות עין וקנאה מאליטה מסוימת ששלטה מספר עשורים במוזיקה. אותה תרבות גברה עליה וכעת שולטת בעצמה בתחום המוזיקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרשת מרגול: סיקור מיוחד

כתב אישום נגד מרגול: "הפכה לראש ארגון פשע"

עומר אדם יעיד במשפט נגד מרגול

האיומים של מרגול: "מי שמתחרווט נופל בפח"

צדי צרפתי: "כנראה שאני לא מכיר את מרגול"

העונש המירבי על העבירות של צנעני: 16 שנה

צפו: ה"קוד" הסודי של מרגול בשידור חי