"דוד החקיין" עומד למשפט: לבית משפט השלום בירושלים הוגש הבוקר כתב אישום חמור נגד דוד נתן ברוקנר, כוכב ילדים חרדי הידוע בכינוי "דוד החקיין", בגין ביצוע מעשים מגונים בילד בן 13 אותו פגש בבית הכנסת במספר הזדמנויות שונות.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוסטיסלב פסק מפרקליטות מחוז ירושלים, עולה כי באמצע חודש נובמבר 2009 פגש ברוקנר ליד בית כנסת בירושלים את א', ילד בן 13, ששהה במקום עם חבריו. ברוקנר, בדרן ילדים בעיסוקו, התבדח עם הילד וחבריו, ובשלב מסוים ביקש ממנו להתלוות אליו והבטיח לתת לו דיסק. על פי כתב האישום אמר ברוקנר לילד: "אני רוצה להרגיש את המתיקות שלך".

עוד נטען באישום כי ברוקנר והילד נכנסו לבית הכנסת, ומשהתיישב הילד על הספסל, החל ברוקנר ללטף אותו בפנים, נישק אותו בידיו ושאל אותו אם יוכל ללטף אותו גם בגבו. בהמשך אמר ברוקנר לילד כי ברצונו לפגוש אותו שוב ולהיות חבר שלו.

"הכניס את ידיו למקומות מוצנעים"

כעבור זמן, פגש ברוקנר בשנית את הילד בבית הכנסת וביקש ללכת עמו לבניין הסמוך כדי להיות איתו לבד. "הנאשם והמתלונן נכנסו לבניין, שם פתח הנאשם את חגורת מכנסיו של המתלונן, הכניס את ידיו למקומות המוצנעים בגופו, ונישק אותו בפניו. משיצאו הנאשם והמתלונן מהבניין, העניק הנאשם למתלונן קלטת ואמר לו כי יפגוש אותו שוב", לשון כתב האישום.

במועד אחר שוב פגש הנאשם את המתלונן בבית הכנסת. השניים נכנסו לבניין הסמוך, עלו במעלית מספר קומות והגיעו לחדר, שם החל הנאשם ללטף את הילד מעל בגדיו, הושיב אותו עליו, חיבק אותו, נדנד אותו על ברכיו ונישק אותו בפיו. ברוקנר, כך נטען, אף הזהיר את הילד לא לספר על המעשים ונתן לו 20 שקלים.

המקרה האחרון התרחש, כך על פי האישום לפני כשבוע. בשעות הבוקר המוקדמות, הגיע הילד לביתו של ברוקנר. הנאשם התפשט והוריד מעצמו את כל בגדיו מלבד גרביו וכן הוריד מהילד את חולצתו וגופייתו. "הנאשם החל לנשק את המתלונן בבטנו, ברגליו ובאיבר מינו, ואמר למתלונן: "אתה משגע אותי יותר מדי, אני לא יכול בלעדיך", נכתב באישום.

"הנאשם השכיב את המתלונן במיטה, החל להתנדנד עליו, ובהמשך הושיב את המתלונן על איבר מינו ואמר לו: "תחכך אותי". בו במקום, נתן הנאשם למתלונן מעטפה עם 200 שקל. ברוקנר נאשם בארבע עבירות של מעשים מגונים בקטין.

לבית המשפט הגיעו רק בני משפחה מעטים כדי להביע תמיכה בברוקנר. סניגורו של ברוקנר, עו"ד דוד הלוי , ציין כי מרשו מכחיש את המיוחס לו והעבירות המיוחסות לו הן מן הרף התחתון.

 הקלטת: מעולם לא הרבצתי לילדים

מכחיש הכל. דוד ברוקנר
מכחיש הכל. דוד ברוקנר | צילום:

"אני בן אדם טוב. מעולם לא הרבצתי לילדים" - כך בחר הבדרן החרדי נתן ברוקנר, "דוד החקיין", לפתוח את אחד ממערכוניו בדיסק שהוציא והפך ללהיט ענק במגזר. עכשיו מקבלות המילים הללו משמעות שונה לחלוטין, בעקבות מעצרו של ברוקנר בגין חשד לביצוע מעשים מגונים.

ברוקנר בן ה-38, מי שזכה כבר לכינוי "יובל המבולבל החרדי", השתתף במאות מופעים וכיכב בקלטות ילדים רבות. באחד הדיסקים הוא מציג מה שכעת יכול להתפרש כווידוי. "אני לא יכול להשתנות", הוא אומר בטון עצוב. "אני רוצה להפסיק לעשות שטויות. אין לי תקווה, אני גמור".

הפרשה שמסעירה את העולם החרדי נחשפה לאחר שלפני מספר שבועות סיפר הילד לאחיו כי ברוקנר הגיע לתלמוד התורה שבו הוא לומד, הזמין אותו לביתו וביצע בו מעשים מגונים. האח מיהר לדווח על כך במשטרה, והילד נחקר על ידי חוקר ילדים שקבע כי דבריו אמינים.

"בכמה הזדמניות נהג החשוד לבצע מעשים מגונים וללטף את אבריו האינטימיים של קטין בן 13", אמרה נציגת המשטרה רס"ב מירב בוזנח בדיון בבית משפט השלום בירושלים. "מדובר במקרה חמור".

ברוקנר עצמו מכחיש את המעשים וטוען כי הורי הילד סחטו אותו כספית וכי הוא העביר להם 200 שקל. "רואים אדם שמופיע ומצליח כלכלית ומחליטים לסחוט אותו", אמר בתגובה להאשמות סניגורו של ברוקנר. "בגיל 38 לא מגלים לפתע שאדם הוא פדופיל. אם הוא היה כזה היו מגלים את זה קודם".

הצצה לקלטת הילדים של החשוד בפדופיליה

כוכב הילדים החרדי חשוד שהטריד מינית ילדים

בן 39 שנעצר בחשד לפדופיליה: "מנסים לסחוט אותי"