אביגדור ליברמן בביקור בקיבוץ נירים (רויטרס) (צילום: חדשות 2)
אביגדור ליברמן | צילום: חדשות 2

בעוד ששר החוץ המיועד ח"כ אביגדור ליברמן דורש מבג"ץ להביא לסיון החקירות נגדו במהירות האפשרית, במשטרה טוענים כי חקירת יו"ר ישראל ביתנו רלוונטית לעבירות המתקיימות אפילו עד היום.

בדיון שנערך היום בבג"ץ דרשו פרקליטיו של ליברמן שחקירתו תסתיים מהר ככל האפשר. זאת כדי להסיר את האיומים להרשעתו בימים שבהם הוא צפוי להיכנס לממשלה החדשה. "לא היתה חקירה ארוכה שכזו בתולדות מדינת ישראל", אמר בדיון עו"ד ירון קוסטליץ, פרקליטו של ליברמן.

בעתירה מתארים אנשיו של ליברמן את ה"היסחפות של המשטרה אחרי דיווחים בתקשורת". "אנו רואים שכל אחד יכול ללכת לעיתון, ויתפתח חקירה", אמרו. "אין לזה סוף".

עד עצם היום הזה

בדיון נחשף כי המשטרה לא חוקרת רק עבירות היסטוריות שעבר לכאורה ליברמן. "נשוא החקירה אמנם מתפרס על פני עשור שנים", אמר רפ"ק אסף וולפיש, נציג המשטרה בדיון, "אבל החקירה מתייחסת לא רק לעבירות משנת 2001, אלא לעבירות המתקיימות עד עצם היום הזה".

"במהלך החקירה התגלו חומרים חדשים", מציינת בתגובה עו"ד דנה ברסיקמן מהפרקליטות. "מה מצפים מיועץ משפטי לממשלה, שבגלל חלוף הזמן ולמרות שהגיעו חומרים חדשים לא חוקרים?".

עו"ד רז נזרי, עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה ציין כי החקירה אף תימשך בתקופה הקרובה. "מהניסיון שלנו נאמר שחקירת ליברמן תהיה במועד קרוב", אמר עו"ד נזרי. "גם העיתוי של הרכבת הקואליציה נלקח בחשבון".

הדיון הקצר הסתיים בהסכמת הצדדים על פיקוח בית המשפט על המשך החקירה. פרקליטי ליברמן, שצפוי להתמנות בימים הקרובים לתפקיד שר החוץ של מדינת ישראל, התחייבו כי הוא "יתייצב מתי שיידרש". אם הוא לא יהיה בביקור רשמי בחו"ל, אפשר להוסיף.