צפו בסיפורים המעניינים של 27.12 לאורך השנים
חוזרים לשגרה? ארכיון | צילום: חדשות 2

אחרי שהודיעו על מחלה וברכבת טענו לשביתה איטלקית, שופטת בית הדין לעבודה בתל אביב הורתה בצהרים (ה') ל-37 מנהגי הקטרים לחזור לעבודתם. שאר הנהגים יחוייבו להתייצב בפני רופא הרכבת שיבדוק את כשירותם לחזור לעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בדיון שנערך היום בבית הדין התברר כי עשרה מתוך 42 הנהגים שהודיעו על מחלה, היו בחופשת מחלה ממושכת, ואינם חלק מ"השביתה האיטלקית". 

לאחר ההחלטה, הודיעו ברכבת ישראל כי למרות הצווים לחזרה לעבודה עדיין יהיו שיבושים בתנועת הרכבות. "בהחלטה ציין בית המשפט כי ברור שאין מדובר בעניין אינדיבידואלי, אלא במצב לכאורה של פעולה קיבוצית מאורגנת כמחאה על סידורי העבודה", כתבו ברכבת ישראל על ההחלטה. בהנהלת הרכבת ממליצים לנוסעים להתעדכן באתר הרכבת, ולעקוב אחר השינויים.

מוקדם יותר הזהירה הנהלת רכבת ישראל כי אם השביתה האיטלקית לא תופסק תאלץ לבטל 29 רכבות במהלך היום. נהגי הקטר המשיכו לטעון כי לא מדובר בשביתה והתלוננו על עומס ותנאי עבודה קשים. "אנחנו באים תשושים לעבודה", אמר נהג הקטר אלי לחדשות 2 באינטרנט. "אנשים לא מסוגלים לעמוד על הרגליים".

לדבריו, ההחלטה של הנהגים להישאר בבית אינה הוראה מאורגנת. "אף אחד לא שובת", הצהיר אלי. יחד עם זאת התלונן הנהג על תנאי העבודה והפנה אצבע מאשימה אל ההנהלה.

"ההנהלה צריכה לבחון את מעשיה שהובילו בחודשים האחרונים לקריסת מערכות", אמר. "נהג נדרש לעבוד 9, 10 ו-11 שעות ביממה. לעיתים הוא נדרש לבוא פעמיים ביום לעבודה בבוקר ובלילה רצוף - משמרת כפולה".

אבי, נהג קטר אחר שהחליט בכל זאת להתייצב לעבודה, סיפר אף הוא על העומס. "ברכבת יש המון לחץ ונהגים מבוגרים לא רוצים לעבוד 6 שעות ברצף, ו-11 שעות עבודה סך הכל", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "הם לא רוצים לעבוד רצוף, ועל זה כל המהומה".