מאז פורסמה הידיעה על חתונתם המתוכננת של מורל ומחמוד, זוג מעורב מיפו, ביום ראשון הקרוב בראשון לציון, הרשת גועשת. ארגון ימני קיצוני בשם "להב"ה" קרא לציבור היהודי להגיע בהמוניו לאולם האירועים בו תתקיים החתונה במטרה להפגין ולקרוא לכלה "לשוב לחיק היהדות" - כהגדרתו. הבוקר עתרו בני הזוג לבית המשפט - במטרה לעצור את המחאה וההטרדות כלפיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עתרנו לבית המשפט כדי לקבל צו מניעה נגד ההפגנה המתוכננת של להב"ה", הסביר עו"ד יניב שגב, שמייצג את הזוג. "ביקשנו גם צו למניעת הטרדה מאיימת מאחר שהשניים מקבלים איומים טלפונים". עו"ד שגב ציין כי בית המשפט הוציא צו זמני על הטרדה מאיימת, עד קיום הדיון בעניינם ביום ראשון.

עו"ד איתמר בן גביר, סנגורו של בנצי גופשטיין, ראש ארגון להב"ה ומי שעומד מאחורי היוזמה להפגין מחוץ לחתונה, אמר כי "מדובר בצעד חסר תקדים, שאדם פרטי מנסה למנוע מחאה, ואני מקווה שבית המשפט יפעל על פי החוק והדין, ויפסוק נגד המבקש הוצאות משמעותיות".

בן גביר הדגיש כי "ישראל היא מדינה דמוקרטית, ובמהלך עשרות שנים ראינו הפגנות של אנשי השמאל הקיצוני, אנשי התנועה האיסלאמית ועוד. ומדינת ישראל התירה הפגנות אלה כאשר היא מגדירה את המחאה כציפור נפשה של הדמוקרטיה".

זוג מעורב, יהודי ערבי, הזמנה לחתונה, מחמוד, מורל (צילום: חדשות 2)
ההזמנה לחתונה של בני הזוג | צילום: חדשות 2

הכלה: "מתייחסים אליהם כמו אל אוויר"

"הטרידו את בעלי", סיפרה הכלה לחדשות 2. "לפני יומיים השיגו את מספר הטלפון שלו בפייסבוק ומאות אנשים פשוט לא הפסיקו להתקשר. אין לנו זמן לשטויות האלה, כולנו בני אדם. אז מה אם אומרים שהוא ערבי - הוא בן אדם לכל דבר".

לטענת מורל, החתונה צפויה להתקיים כמתוכנן, למרות איומי הארגון הקיצוני. "בטח שהחתונה תתקיים ובגדול", היא הדגישה. "כל המוזמנים יגיעו, ערבים, יהודים, כולם יהיו בחתונה".

"לא מפחיד אותי שיפגינו מול האולם", היא ציינה. "שיעשו את זה. אנחנו פשוט ניקח אותם כמו אוויר. אנחנו לא מתייחסים לאנשים כאלה. הם סתם באים למחות. הם מבזבזים את הכסף ואת הזמן שלהם".

במשטרת ראשון לציון לא לוקחים סיכון ונערכים בכוחות מתוגברים ביום ראשון ליום החתונה. מנגד, גם פעילי להב"ה עסוקים במרץ לגייס כמה שיותר פעילים שיפגינו ביום שמחתם של הזוג הטרי.