מנכ"ל חברת חפציבה לשעבר ומי שמנע מרבים את החלום לעבור לבית משלהם, בועז יונה, לא ייצא לחופשה בביתו - כך קבע היום בית המשפט העליון בירושלים. בית המשפט קיבל את עמדת הפרקליטות וקבע שיונה יישאר בכלא.

בהחלטתו ציין השופט כי על סמך חומר חסוי שהוצג בפני בית המשפט, "קיים חשש ממשי שיונה ינצל את החופשה מהכלא כדי להימלט מהארץ". אותו מידע הוביל את בית המשפט לדחות את בקשתו של יונה לצאת לחופשה.

לפני כשנה וחצי יונה נידון ל-7 שנות מאסר בפועל במסגרת הסדר הטיעון שנחתם עמו. בנוסף גזר בית המשפט על יונה 3 שנות מאסר על תנאי, וחייב אותו לשלם לרוכשי הדירות פיצוי של 8 מיליון שקל, סכום כפול ממה שנקבע תחילה.

"דומה שהקנס של ארבעה מיליוני שקלים מקל עם הנאשם בצורה מופרזת", כתבו השופטים בגזר הדין. "בצידם של הנזקים הכלכליים הקשים, הלב נכמר על אותם אנשים קשי יום שדברים אלו הותירו צלקות בנפשם". הזמן בו שהה יונה במעצר נוכה משנות המאסר שהוטלו עליו.

על פי הסדר הטיעון שנחתם עם יונה, נגזר עליו עונש של 7 שנות מאס  בגין קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, אי קיום הוראות חוק ניירות ערך, רישום כוזב במסמכי תאגיד וגניבה בידי מורשה. כאשר נשאל יונה אם הוא מתחרט על מעשיו - הוא השיב שכן, והבטיח שכל המשפחות יפוצו. הוא אף הגדיל ואמר ש-97% מהמשפחות הנפגעות כבר פוצו.

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות