יפשוט את המדים הכתומים? ארכיון
ישוחרר בקרוב? גולדבלט בבימ"ש | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

ועדת השחרורים תתכנס בעוד שבועיים וחצי לדון בעניינו של האסיר והשחקן חנן גולדבלט שהורשע באונס וקבלת דבר במרמה, ותבחן האם להורות על שחרורו המוקדם - כבר בעוד מספר שבועות. מדובר בוועדה חיצונית, שאיננה שייכת לשב"ס, וחבריה ייקבעו האם לקצר את עונשו בשליש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השחקן חנן גולדבלט, שריצה עד כה כ-4 שנות מאסר מתוך השש שנגזרו עליו, יופיע ב-19 בנובמבר, בעוד כשבועיים וחצי, בפני ועדת שחרורים בראשות שופט ושני נציגי ציבור. לאחר שערעורו התקבל בשנה שעברה באופן חלקי על ידי בית המשפט העליון, ועונשו קוצר בשנה, גולדבלט יסיים בקרוב לרצות כשני שלישי ממאסרו, ואם כך תכריע הוועדה - הוא עשוי להשתחרר כבר בשבועות הקרובים.

"הפכתי לטפיל"

חנן חולדבלט נידון עוד ב-2008 לשבע שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי בגין ביצוע שורת עבירות מין חמורות, חלקן בקטינות שפנו אליו כדי להכוונה בעולם המשחק. הוא הורשע בין היתר בשני מעשי אונס מעשה סדום ומעשים מגונים בשש נשים, בין השנים 1996-2004. גולדבלט סרב לקבל את הכרעת בית המשפט ולא חזר בו ממעשיו ומטענתו כי לא ביצע אונס, וכי המעשים בוצעו בהסכמה.

שלוש שנים אחר כך, בפברואר 2011 הכריע בית המשפט העליון בערעורו - והורה לשנות את אחד מסעיפי האונס בהם הורשע, לקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. בעקבות ההחלטה, הופחת עונשו בשנה - לשש שנות מאסר בפועל. בימים אלה, הוא משלים ריצוי שני שליש מעונשו.

השחקן נעצר באוגוסט 2005 לאחר שכמה צעירות, ביניהן גם קטינות התלוננו נגדו במשטרה. הן סיפרו כי כאשר הגיעו לדירתו לשיעורי משחק הוא ביצע בהן את מעשים קשים, בהם אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים ועבירות מין נוספות. על פי התלונות, גולדבלט ביצע את מעשיו לאורך כ-20 שנה.

על פי טענות המתלוננות אמר להן גולדבלט כי הוא צופה להן עתיד במשחק וביקש לאמן אותן לקראת תפקידי במה של צעירות המפתות מבוגרים בטלנובלות פרי עטו. כמו כן טענה התביעה כי גולדבלט נהג להזהיר את הנשים לבל יספרו לאיש על דרישותיו.

גולדבלט הכחיש לאורך כל הדרך את החשדות המיוחסים לו. "משיא הפופולאריות ודמות חינוכית לילדים הפכתי לאיש מתועב", אמר בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש, "הפכתי לטפיל".