התפתחות דרמטית במשפט רצח הילד לאון קלנטרוב ז"ל: אחד מהתאומים סודמי, נאור, שהואשם ברצח ובמעשים מגונים שביצעו בילד, הודה היום: "גרמתי בשוגג למותו של לאון". עד היום הכחישו השניים את מעורבותם במעשה, למרות שבזירת מותו של קלנטרוב בביתם שביישוב בני עי"ש נמצאו דגימות DNA השייכות להם.

ההתפתחות המפתיעה הגיעה לאחר שבשבוע שעבר היה אמור להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה שם מתנהל משפטם של השניים, דיון אותו ביקש סניגורם עו"ד ירון פורר לדחות. עתה התבררה הסיבה: נאור הודה כי גרם בשוגג למותו של לאון, לאחר שרב איתו על שימוש במחשב ובמהלך ריב סתם את פיו. מחלתו של הילד היא שגרמה, לטענת התאומים, למותו.

במענה לכתב האישום שהציג היום עו"ד פורר נטען כי אדיר סודמי בכלל לא היה בבית בזמן האירוע. בשלב מסוים החל ויכוח בין נאור לבין לאון בז"ל שאלה מי ישחק במחשב. "לאון הרים את קולו ונאור שם את כף ידו על פיו של לאון לפרק זמן קצר ואמר לו שלא ירעיש כדי שלא יעיר את אמו", כך לטענת הפרקליט.

ההגנה טוענת עוד כי "הילד היה חולני ביותר וסבל מליקוי נשימתי, עובדה שלא היתה ידועה לנאור, וכתוצאה ממחלתו ומשיבוש קל בדרכי נשימתו עקב השמת היד על הפה – נפל המנוח ומת".

"נאור ביצע בו פעולות החייאה אך ללא הועיל, מאחר והוא חשש שהגופה תדיף ריח רע – הוא כיסה אותה בשמיכה", טוענים התאומים. "מאחר ובגדיו של הילד הפריעו לפעולה זו, הוריד נאור את בגדיו של המנוח, ולמראה גופו של הילד – התעורר נאור מינית ואונן עד שהגיע לידי פורקן. לאחר שהמנוח כבר היה מת, הגיע אדיר אל הבית ועזר לאחיו לעטוף את הגופה".

אביו של לאון הגיב לקו ההגנה החדש בזעם. "כל זה משחק של עורכי דין", אמר האב לגלי צה"ל. "נראה מה יהיה, אנחנו כמשפחה יודעים מה לעשות. אם מדינת ישראל לא יודעת לטפל בילדים שלכם - אנחנו נטפל בהם".

גופתו של לאון נמצאה בדירת האחים

ליאון קלנטרוב ז"ל (צילום: חדשות 2)
לאון קלנטרוב ז"ל | צילום: חדשות 2

על פי כתב האישום, בתאריך ה-31.12.09 פגשו האחים את קלנטרוב ז"ל, והציעו לו לבוא לביתם. כשהגיעו למקום אימם של החשודים ישנה שנת צהריים בחדרה. האחים הכניסו את קלנטרוב לחדר השינה שלהם, שם על פי האישום תקפו אותו.

האחים הפשיטו את קלנטרוב, על פי כתב האישום, ביצעו בו מעשים מגונים והגיעו לפורקן מיני. על פי האישומים מיד אחר כך חסמו השניים את פיו ונחיריו של לאון וחנקו אותו למוות. האחים לפפו שקיות ניילון סביב גופו וראשו וכיסו אותו בציפת כרית. כתב האישום מספר כי לאחר מכן הכניסו את גופתו של הילד לארגז המצעים מתחת לאחת המיטות בחדרם.

כלאו ילדים בארון

מכתב האישום עולה כי כבר בשנת 2003 החלו האחים סודמי להטריד ילדים ברחבי שכונת מגוריהם. באחד מהמקרים הנוספים המיוחסים לשניים בכתב האישום מתוארת תקיפתו לכליאתו של ילד, תלמיד כיתה א', בביתם. על פי כתב האישום פיתתו האחים את הילד כשהציעו לו לשחק במחשב ולאכול גלידה.

לאחר שהגיע הילד לביתם, הכניסו אותו השניים לחדרם, וכאשר אמם קראה להם מיהרו ודחפו את הילד לתוך הארון שלהם, כך מספר כתב האישום. לאחר זמן מה הצליח הילד לצאת מהארון ולהימלט מביתם של האחים.

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

המשטרה: האחים סודמי ביצעו את הרצח יחד

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"