הצטרף למורדים, מסארוה
הצטרף למורדים, מסארוה | צילום: AP, דוברות שב"כ

פרקליטות מחוז המרכז הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום חמור נגד תושב טייבה בן 29 שהסתנן לסוריה על מנת לסייע למורדים בלחימתם נגד שלטונו של הנשיא באשר אסד. הוא מואשם בקיום מגע עם סוכן חוץ, יציאה שלא כדין ואימונים צבאיים אסורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנאשם, חיכמת מסארוה, נכנס לסוריה לפני כחודש דרך הגבול הטורקי, על מנת להצטרף למאמץ המלחמתי ולאתר את אחיו שחבר גם הוא לכוחות הלוחמים מספר חודשים קודם לכן. הוא שהה בסוריה בבסיס של יחידה מיוחדת של המורדים למשך כשבוע, במהלכו נפגש עם מספר שבויים מצבא סוריה והביע רצון להשתתף בפעילות מבצעית.

על פי כתב האישום, מסארוה גם נטל חלק בהקמת מחנה אימונים צבאי שאמור היה לשמש את האופוזיציה הסורית ובמקביל, הודרך והתאמן בתפעול כלי נשק שונים. במהלך השהות, התבקש הנאשם על ידי אנשי צבא סוריה החופשית לבצע פיגוע התאבדות בגבולות ישראל. מסארוה סירב לבקשה, אך לא ניתק עם אנשי היחידה קשר, למרות שידע כי הם מגלים עניין בפגיעה במטרות ישראליות.

נעצר מיד עם נחיתתו בנתב"ג

שבוע לאחר שהצטרף לכוחות, הוא החליט לעזוב את היחידה הצבאית, כי לא ענתה על צפיותיו הלוחמניות, לשון כתב האישום. גם הלחץ המשפחתי עזר ומסארוה חזר לטורקיה ויומיים לאחר מכן טס חזרה לישראל, אז נעצר על ידי כוחות הביטחון בנמל התעופה בן גוריון.

הפרקליטות הביעה ביטחון רב שהראיות הנמצאות ברשותה מוצקות מספיק כדי להוכיח את אשמתו. בין היתר, מסתמכים שם על הודאותיו בחקירה שנערכה לו, על ניירות בהם החזיק עם מספרי טלפון, כתובות דואר אלקטרוני וחשבונות פייסבוק של שלושה מהמורדים שעמם שהה.