גזר דין חמור לחנן גולדבלט: בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום 9 שנות מאסר, מתוכן 7 בפועל ושנתיים על תנאי, על השחקן המפורסם שהורשע בביצוע שני מעשי אונס, מעשה סדום, ומעשים מגונים בנשים שהיו תלמידותיו למשחק. בנוסף קבע בית המשפט פיצוי שישלם גולדבלט לשתי המתלוננות בגובה 25 אלף שקל כל אחת.

"אני באמת אשמח אם תניחו לי לנפשי - זה יהיה מאוד נחמד מצדכם", אמר גולדבלט בבית המשפט, לפני ששמע את גזר הדין. חברו, השחקן אושיק לוי, לא היה מרוצה מגזר הדין. "יש המון סימני שאלה, אבל השופטים פסקו כך", אמר. "זה לא קל, זה יום קשה".

אחת מהמתלוננות נגד גולדבלט הביעה שביעות רצון מגזן הדין. "היה לי חשוב שבית המשפט אמר שהוא אשם", אמרה בבית המשפט. "אני רוצה להגיד לבנות שמפחדות להתלונן שאסור לחלל את הנשמה שלנו".

בית המשפט סירב לבקשת סניגוריו של גולדבלט לדחות את תחילת ריצוי עונש המאסר, אולם אישר דחייה של 90 יום בתשלום הפיצויים לשתי המתלוננות. עורכי דינו של השחקן הודיעו כי יערערו על חומרת גזר הדין, משום שלא מדובר באונס שבוצע בכוח פיזי – אלא באמצעות מרמה. כך גם קבע בית המשפט.

"הנאשם לא התנצל התנצלות כנה בפני המתלוננות, ולא הביע חרטה אמיתית על מעשיו", כתבו השופטים בגזר הדין. "רק בדבריו האחרונים טען בלשון רפה, כי 'ברור לו שבמקרים מסוימים היה קל דעת בהתנהלותו, וכן כי כמה מהן, בצורה זו או אחרת, נפגעו על ידו בשל כך'. דברים אלה נאמרו מאוחר מדי וקשה לראות בהם חרטה מלאה וכנה".

עוד הדגישו השופטים בגזר הדין כי הם התחשבו בגילו המבוגר של גולדבלט, 68, בעובדה שלא היה לו כל רישום פלילי קודם ובעיקר במעצר הבית הארוך שהיה נתון בו במשך כשלוש שנים, מאז שנחשפה הפרשה.

באיגוד מרכזי הסיוע בירכו על החלטת בית המשפט: "החלטתו החשובה של ביהמ"ש מגיעה לאחר שלוש שנים של סבל ועינויי נפש של הנפגעות ומעבירה מסר מחזק לכלל הציבור, ובפרט לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, שבחרו באומץ לב להגיש תלונה במשטרה ולצאת למסע מייגע בהליך הפלילי. מערכת המשפט, שראתה את טובת הנפגעות, הוכיחה היום שדין וצדק חד הם ושמקומם של כל עברייני המין, באשר הם, מאחורי סורג ובריח למשך שנים רבות".

גולדבלט הורשע בביצוע שני מעשי אונס, מעשה סדום, ומעשים מגונים בנשים. ביום שישי בשעה 20:00 נביא בתוכניתנו אולפן שישי ריאון שערך דני ענבר עם גולדבלט לראשונה מאז שהורשע.

שלוש שנים שהה גולדבלט במעצר בית, ובחודש יולי האחרון הוא הורשע כאמור בביצוע מעשי אונס ומעשים מגונים בנשים. גולדבלט נעצר באוגוסט 2005 לאחר שכמה צעירות, ביניהן גם קטינות התלוננו נגדו במשטרה. הן סיפרו כי כאשר הגיעו לדירתו לשיעורי משחק הוא ביצע בהן את מעשים קשים, בהם אונס, מעשי סדום, מעשים מגונים ועבירות מין נוספות. על פי התלונות, גולדבלט ביצע את מעשיו לאורך כ-20 שנה.

אושיק לוי בבית המשפט ביום גזר הדין של חנן גולדבלט
בא לתמוך בחבר. אושיק לוי, היום | צילום: חדשות

על פי טענות המתלוננות אמר להן גולדבלט כי הוא צופה להן עתיד במשחק וביקש לאמן אותן לקראת תפקידי במה של צעירות המפתות מבוגרים בטלנובלות פרי עטו. כמו כן טענה התביעה כי גולדבלט נהג להזהיר את הנשים לבל יספרו לאיש על דרישותיו.

גולדבלט הכחיש לאורך כל הדרך את החשדות המיוחסים לו. "משיא הפופולאריות ודמות חינוכית לילדים הפכתי לאיש מתועב", אמר בבית המשפט בשלב הטיעונים לעונש. "הפכתי לטפיל".
לאולם בית המשפט הגיעו חברים רבים שלו, חלקם כדי להעיד על אופיו, אחרים רק כדי לתמוך בו. "האשמה נגד חנן תלושה מהמציאות", אמר אז חברו הטוב מימי תוכנית הילדים "בלי סודות", השחקן אושיק לוי. גם השחקנית חני נחמיאס נכחה באולם.

באולם בית המשפט העידה גם נעמי פולני שעבדה עם גולדבלט בלהקת התרנגולים. "זאת תדהמה", אמרה. "הוא איש עדין ומחוזר, הוא לא צריך להטריד אף אחת. שחקנית נוספת שהגיעה להעיד לטובת גולדבלט היא עירית פרנקו.

בראיון לחדשות ערוץ 2 הודה בעבר גולדבלט שאכן קיים יחסי מין עם שתיים מהמתלוננות, אך הדגיש כי המעשים היו בהסכמה. לגבי נשים נוספות שהתלוננו שהשחקן תקף אותן או אנס אותן, טען גולדבלט כי "לא היו דברים מעולם".