ארכיון
הורשע בהעתקת מסמכים. אילוסטרציה | צילום: רויטרס

בית הדין הצבאי גזר 25 ימי מאסר בפועל וחמישה חודשי מאסר על תנאי לנגד ביחידת ממר"ם של אגף התקשוב שהואשם בהעתקת אלפי מסמכים סודיים בניגוד לפקודות ממחשבו ביחידה למחשבו הפרטי. בנוסף, כחלק מהסדר הטיעון, הוחלט להורידו מדרגת רב-סמל לדרגת סמל ולחייבו לשלם 5,000 שקלים קנס. הוא הורשע בעבירה של חריגה מסמכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנגד היה אחראי על תפעול תקלות מחשב ברשת הצבאית וכן שירת במחלקה שאחראית על שמירת מידע צבאי ברשתות המחשב. בעת שעבר מבסיס של ממר"ם לבסיס אחר הוא העתיק את מידע מסווג רב לדיסקים ואחסן אותם בביתו בניגוד לפקודות.

בגזר הדין נכתב כי "חשיפת המידע האמור שהיה מצוי במחשבו האישי של הנאשם בביתו ובתיקיה במחשב המחובר לרשת האינטרנט האזרחית הייתה עלולה לפגוע בביטחון המדינה. כל זאת עשה הנאשם חרף שירות ממושך בממר"ם בתפקידים שמתוקפתם היה מודע לסיווג החומרים ומשמעותו". עוד כתבו השופטים: "המידע הינו בעל משמעות של ממש לאויב ועלולה לסייע לו בתקיפת סייבר על ישראל". מדובר במקרה ראשון בו חייל נקשר לאפשרות סיוע למתקפת סייבר על ישראל.

אין תמונה
עו"ד בני קוזניץ | צילום: none

עורך דינו של החייל בני קוזניץ ממשרד קוזניץ, פסח ושות' מסר בתגובה: "כפי שטענו מלכתחילה, למרשי מעולם לא היתה כוונה לפגוע בביטחון המדינה, טענה שהתקבלה על יד הפרקליטות הצבאית ובית הדין הצבאי. מדובר בפרשה רגישה מאוד שמרשי מעוניין לשים מאחוריו ולהתחיל בדרך חדשה".