בני משפחת גרינשפן חיכו זמן רב לרגע שבו יעמדו מול מרק פטריק, הנהג שדרס את שחר, ברח וזכה בהסדר טיעון שהקל עמו באופן קיצוני. מחר זה סוף כל סוף יקרה, כשבג"ץ יחל לדון בעתירה שהגישו הקרובים בדרישה לפתוח מחדש את התיק ולנהל משפט חוזר נגד הדורס.

כבר שנתיים וחצי מנהלים בני משפחתה של שחר מאבק יומיומי בשני מישורים: בפן הציבורי הם מובילים את הדרישה לבטל את הסדר הטיעון המקל, אך עוד טרם זה - הם עסוקים בטיפול יומיומי בשחר המשותקת, ובחודשים האחרונים מתעדים את תהליך השיקום הארוך והסיזיפי שהיא עוברת.

שחר גרינשפן ואחותה יעל, לפני התאונה
שחר גרינשפן ואחותה יעל, לפני התאונה | צילום: באדיבות המשפחה

כמעט בכל יום בשבוע מצפה לשחר לוח זמנים צפוף. היא עוברת מטיפול לטיפול וגורפת ניצחונות שאומנם קטנים בממדיהם - אך מהווים צעדים נוספים בדרך להחלמה המיוחלת. בני המשפחה עוסקים בהליכי השיקום כמעט בכל רגע. "הסברנו לה שמחר אנחנו נוסעים לירושלים", אומר אביה ישראל. "שיהיה דיון, ואנחנו מקווים שהנהג שפגע בה יקבל את מה שהיה צריך לקבל".

אבל כעת, כשעיקר המשקל עבר לאולם בית המשפט העליון, יודעים בני משפחת גרינשפן שהמאבק שהובילו כבר לא רק פרטי שלהם - שכן מאחוריהם ניצבים עוד קרובים רבים של קורבנות שחשים שהסדרי טיעון עשו עמם עוול וקולם עד כה לא נשמע. "אנחנו נשב שם מול השופטים, עם שחר, ואנחנו מקווים שהם יבינו שהם צריכים לעשות את הצדק", מסכם האב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק