במהלך השבועות האחרונים נפגש חגי עמיר עם פרקליטו עו"ד אריאל עטרי, ושוחח עמו בטלפון לקראת שחרורו הצפוי ביום שישי הקרוב. במפגשים איתו אמר: "אני משוכנע שעשיתי את הדבר הנכון".

חגי עמיר הורשע בקשירת קשר לרצוח את ראש הממשלה המנוח יצחק רבין וגם עכשיו, אחרי 16 שנים וחצי בכלא, הוא לחלוטין לא מתחרט. "אני מאמין שמעשיי נועדו להציל נפשות בישראל והם נועדו כדי למנוע את מימוש הסכם אוסלו ג'", אמר עמיר לאחרונה.

הכוונה היא לחלק בהסכמי אוסלו שמדבר על החזרת שטחי יהודה ושומרון למעט יישובים יהודיים. חגי עמיר משוכנע ואומר בפה מלא שרצח רבין היה הגורם העיקרי לטרפוד החלק הזה בהסכם, ולכן מבחינתו המטרה הושגה ואין לו על מה להתחרט.

העלו בבית רעיונות כיצד לרצוח את רבין

על פי כתב האישום שהוגש לאחר הרצח נגד חגי עמיר, עלה כי הוא, אחיו יגאל וחברם דרור עדני, העלו בביתם רעיונות כיצד להרוג את רבין. בין ההצעות שהעלו השלושה היו פגיעה בראש הממשלה ליד ביתו באמצעות רובה צלפים, וכן החדרת צינור ניטרוגליצרין לצינור המים בביתו.

האחים יגאל וחגי עמיר אף נסעו באחת הפעמים לסיור באזור מקום מגוריו של ראש הממשלה רבין, והחליטו כי המילוט מהאזור מסובך וקשה מדי - כך שבסופו של דבר הוחלט על ההתנקשות שבוצעה בתום עצרת השמאל בתל אביב ב-4 בנובמבר 1995.

לפני כמה שנים הורשע חגי גם באיומים על חייו ראש הממשלה אריאל שרון, בעת שאמר במהלך ויכוח עם סוהר כי "בטלפון אחד אני יכול להזמין את רצח ראש הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק