דניאל מעוז בבית המשפט
מיד לאחר הרצח: ניסה למשוך כספי הביטוח. א | צילום: חדשות 2

ימים ספורים לאחר רצח הוריו נח ונורית מעוז, החל בנם דניאל - הנאשם במעשה - לבדוק את פוליסת הביטוח של הוריו. כך עולה משיחות הטלפון שביצע, ותמלולן נחשף ב"מעריב". הוא אף הגדיל לעשות ולא שלל תביעת פיצויים נגד שוטרי משטרת ישראל, שגרמו לטענתו לנזק בדירת ההורים כשחקרו את זירת האירוע.

אחת השיחות שתועדו על ידי השוטרים בוצעה ב-24 באוגוסט אשתקד, 11 יום בלבד לאחר הרצח. בשעות הצהריים של אותו יום חייג מעוז לחברת הביטוח שביטחה את בית הוריו. "שלום, מדבר דניאל מעוז, אני הבן של נח ונורית מעוז זיכרונם לברכה שהיו מבוטחים, עדיין מבוטחים, אצלכם בביטוח דירה", אמר החשוד לסוכן הביטוח והוסיף: "רציתי לברר מה... איך ... יש לי את הפוליסה, את כל הביטוח".

לאחר מכן הועבר מעוז לסוכנת אחרת כדי שתטפל בפנייתו. "רציתי להתחיל בבירור ראשוני", אמר לסוכנת, "מה... איך אנחנו יכולים להיעזר בכם. כרגע על פניו, מה שקשור אליכם זה שטיחים".

"120 אלף שקלים? זו תגלית"

סוכנת הביטוח ענתה למעוז כי יש לשלוח לבית שמאי, ושאלה אותו האם מדובר בשוד. "אנחנו לא יודעים, זה עדיין בחקירה", השיב הבן. כשהסוכנת עדכנה את מעוז כי לאמו מגיעים דמי ביטוח בסך 120 אלף שקל, וכי ייתכן שגם לאביו מגיע אותו הסכום, אמר מעוז: "זו תגלית".

לאחר השיחה עם חברת הביטוח, הצליחו השוטרים להקליט גם שיחה בינו לבין אחותו תמר. "קבעתי מחר ב-12 בצהריים עם שמאי בשכונת רמות", סיפר דניאל לאחותו. מעוז, כך עולה מהשיחות, לא בזבז זמן ומיד לאחר הרצח החל לבדוק כיצד הוא יכול לקבל את כספי הביטוח של הוריו, כשהוא לא שולל גם תביעת פיצויים נגד המשטרה. הסיבה לטענתו: השוטרים גרמו לנזקים בבית כשהגיעו לחקור את זירת הרצח.

"אבל כל הנזקים לדירה: ריצוף, קירות, הכל-הכל-הכל זה תוצאה של המשטרה, המשטרה עשתה את הנזק, יכול להיות שגם האקונומיקה, אבל בפועל רוב הנזקים, קילוף של הקירות, ציורים על הקירות, הקילוף של הבלטות, הצבעים על הבלטות... זה עבודה של המשטרה", המשיך מעוז ללא בושה. נצטרך לעשות את כל הדברים האלה על חשבוננו ולדרוש פיצוי בעתיד מהמשטרה".

בתשובה לדברים האלה ענתה לו תמר : "המשטרה תגיד: 'מה אתם רוצים? אנחנו עשינו את העבודה שלנו'", ודניאל השיב: "בדיוק. הכל. אז יכול להיות, יהיו פה עלויות כבדות לדעתי, אני מסתכל על הקירות, הם מקולפים. הכל יכול להיות, אפשר לקוות לטובה ואפשר להיות פסימי, צריך לראות. אנחנו נצטרך, אני אשאל את השמאי".

מפרטי השיחה שהוקלטו עולה כי דניאל עדכן את אחותו תמר ממידע שהגיע מפרקליטו עו"ד אריאל עטרי, הוא יודע שהמשטרה עצרה חשודים במעשה המחריד וכי המניע הוא לאומני. "הוא (עטרי) אמר שהכיוון כנראה מאומת ושאפילו יכול להיות שנעצרו כבר המחבלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק