רצח בחיפה. ארכיון
פינוי גופה מזירת רצח, ארכיון | צילום: גלעד שלמור

סכסוך שכנים בחיפה בעקבות חוב כספי הסתיים במותה של שרון יניב בת ה-58, שנמצאה בדירתה ללא רוח חיים לאחר שנחנקה באמצעות רצועת כלב. שנה וחצי אחרי הרצח הנורא, גזר בית המשפט המחוזי בחיפה את דינה של שכנתה רחל נקר בת ה-37, וקבע שסייעה לבן זוגה בן ה-26 לרצוח את יניב.

משפטו של בן הזוג הנאשם ברצח עדיין מתנהל בבית המשפט, אולם חקירת המשטרה והראיות נגד השניים הובילו את בית המשפט להרשיע נקר בסיוע לרצח. תחילה הואשמה נקר ברצח, אולם בסופו של דבר הוחלט להאשים אותה בסיוע לרצח והיא נשלחה ל-12 שנות מאסר בפועל. בנוסף נגזרו על נקר שנתיים מאסר על תנאי.

נקר ובן זוגה הכירו את הנרצחת שהתגוררה בשכנות אליהם ואף נהגו לבקר אותה לעתים קרובות. במשך הזמן התעורר ויכוח כספי בין בני הזוג לשכנה - שדרשה לקבל את כספה בחזרה. במקום לשלם את החוב שעמד על כאלפיים שקלים, השניים החליטו לרצוח את יניב.

ניצלו את אמונה וחנקו אותה בעזרת רצועת כלב

"לצורך מימוש החלטתם להמית את המנוחה, חנקו כהן והנאשמת את המנוחה בידיהם והידקו סביב צווארה חגורה עד שגרמו למותה", נכתב בהכרעת הדין של נקר. הם הגיעו לבית שכנתם ושכנעו אותה לשתות כמות גדולה של אלכוהול שמנעו ממנה להתנגד לרצח. לאחר ששכבה ללא רוח חיים, גנבו את הכסף שהיה בארנקה ונעלמו.

יממה לאחר הרצח הזעיקו בני הזוג את מגן דוד אדום לדירה, שם נמצאה גופתה של יניב כשרצועת כלב מהודקת לצווארה. דוח הפתולוג שבדק את גופתה קבע שהיא נחנקה למוות בעזרת הרצועה. תחילה טענה נקר כי אין לה קשר לרצח, אך ממצאי D.N.A שנמצאו בזירה קשרו אותה לרצח באופן ברור.

בית המשפט התייחס בגזר הדין לרצח המזעזע ונימק את החלטתו להחמיר בעונשה של נקר כשהעובדה שהעבירה בוצעה בקורבן חלש תוך ניצול אמונו היו חלק מהשיקולים. "הרצח עצמו בוצע באופן אכזרי ולא אנושי, על ידי כריכת חגורת כלב לצוואר המנוחה ששכבה מחוסרת הכרה על רצפת ביתה", כתבו השופטים יוסף אלרון, רבקה למלשטרייך-לטר, ומשה גלעד בהחלטתם. "הנאשמת לא נטלה חלק אקטיבי ברצח עצמו. אולם, בנסיבות העניין, הימנעות מלזעוק ולהיחלץ לעזרת המנוחה היה כשל מוסרי ומצפוני חמור ביותר".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק