דני דנקנר
צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: הפרקליטות ועורכי דינו של דני דנקנר, לשעבר יו"ר בנק הפועלים, חתמו הערב (ד') על עסקת טיעון. על פי כל הסימנים, מחר בשעה 09:00 יוצג ההסכם בין הצדדים בבית המשפט המחוזי בתל אביב. דנקנר נאשם כי בהיותו יו"ר דירקטוריון הבנק, הוא עבר שורה של עבירות כגון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים והלבנת הון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד האישומים נגד דנקנר מתייחס לרכישה של בנק טורקי בידי בנק הפועלים, כשהראשון היה ביחסים עם משפחת דנקנר - בלי שפורסם גילוי נאות בנושא. עוד נטען כלפי דנקנר בכתב האישום, כי הוא עבר עבירה של הלבנת הון כשניהל חשבון בנק סודי.

על פי פרטי ההסדר שנחתם, העבירות של קבלת דבר במרמה יימחקו ויהפכו לעבירה של קבלת דבר בתחבולה. כמו כן, תימחק עבירת הלבנת ההון. דנקנר ישלם קנס בסך מיליון שקלים ויודה ביתר העבירות. יש לציין, כי פרקליט המדינה משה לדור ניהל כמעט באופן אישי את המשא ומתן בין הצדדים.

בין פרקליטיו של דנקנר ולפרקליטות הובהר והוסכם כי הסדר הטיעון אינו כולל את העונש, ויש סיכוי לא מבוטל שהפרקליטות תבקש מאסר בפועל. עורכי דינו של דני דנקנר סירבו להגיב לדברים, ובפרקליטות מסרו כי הם "אינם מתייחסים להסדר טיעון עד להצגתו בבית המשפט".