בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר בצהריים 12 שנות מאסר בפועל על אבינועם ברברמן, שהורשע על פי הודאתו בשורת עבירות מין שביצע בילדות ובנערות. בגזר הדין ציינו השופטים: "הנאשם חילל את גופן של המתלוננות, ואת נשמתן השחית".

בית המשפט גזר בנוסף על ברברמן בן ה-34, שנתיים מאסר על תנאי, ותשלום פיצויים לשתי מתלוננות בסך 70 אלף שקלים.

השופטת שרה דותן שעמדה בראש הרכב השופטים, ציינה בגזר הדין: "ניסיון ביצוע העבירות ותחכומן, על אף שבוצעו ללא אלימות ואולי דווקא בשל כך, חמורות". לדבריה, "הצורך להגן על קטינים מפני מי שאינם יכולים לרסן את יצרם, מחייב את בית המשפט לגזור עונש הולם על הנאשם".

"הנאשם חילל את גופן של המתלוננות ואת נשמתן השחית", הוסיפה דותן. "המעשים המיניים הקשים והחמורים שעשה הנאשם בגופן של המתלוננות, והתכתובת המינית הבוטה והנפשעת שניהל עם הקטינות שניסה לפתותן להיפגש עמו, גרמו וכנראה עוד יגרמו נזק בל יתואר לקורבנותיו".

ברברמן הורשע במסגרת עסקת טיעון בארבעה אישומים שונים הכוללים עבירות מין רבות. הוא הורשע בין היתר בניסיון אונס, ביצוע מעשים מגונים, ביצוע מעשי סדום, בעילה אסורה בהסכמה ופרסום והצגת תועבה. 

"ניצל את גילן של הילדות"  

אבינועם ברברמן. 12 שנות מאסר (צילום: חדשות 2)
"השחית את גופן של הילדות". ברברמן | צילום: חדשות 2

בכתב האישום שהוגש נגד הפדופיל בחודש פברואר 2010 צוין כי ברברמן ניסה לאנוס, ביצע מעשי סדום ומעשים מגונים בקטינות אותן פיתה ברשת האינטרנט. בנוסף הוא הואשם בהחזקת ופרסום עשרות סרטים פורנוגרפים המתעדים מעשי תועבה מיניים כלפי ילדים.

"גמלה בלבו של הנאשם החלטה ללכוד ברשתו ילדות בגילאים 8-14, וזאת תוך עשיית שימוש באתרי האינטרנט לילדים, במטרה להיפגש עמן ולבצע בהן מעשים מיניים - וזאת לצורך סיפוק צרכיו המיניים, תוך ניצול גילן הצעיר של הילדות, סקרנותן ותמימותן", נטען בכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב באמצעות עורכי הדין ארז ריכטנברג ופנינה לוי.

שלח תמונות וסרטי עירום

במהלך הגלישה באתרי האינטרנט לילדים נהג ברברמן לאסוף מידע אודות הקטינות, לרבות דרכי התקשרות עמן בתוכנות כמו ICQ ולאסוף פרטים אישיים אודותן. כאשר שוחח הנאשם עם הילדות הוא הסתיר את גילו האמיתי וטען כי הוא בן 25. בנוסף, כדי לפתות את הצעירות, הוא החמיא להן על יופיין וציין כי הן נראות ונשמעות בוגרות לגילן.

לאחר שהקטינות נפלו ברשת הפיתוי שטווה להן, החל ברברמן לשוחח עימן תוך שהוא עשה שימוש בתכנים מיניים בוטים, לרבות תיאורים מפורטים של יחסי המין שהוא חפץ לקיים עמן. לחלקן הוא שלח תמונות וסרטוני עירום שלו והצליח להפיל ברשתו מספר מתלוננות, אשר שוכנעו להיפגש עמו.

במהלך המפגשים בעל ברבמן את הקטינות וביצע בהן מעשי סדום ומעשים מגונים. "הנאשם עשה כן, תוך ניצול גילן הצעיר של הקטינות, תמימותן והאמון שנתנו בו", נכתב באישום.

"זה רק מספר"

באחד המקרים אסף ברברמן פרטים אודות ילדה בת 13 אותה הכיר באתר 'שוקס' ויצר עמה קשר באמצעות ה-ICQ. במהלך שיחות בין השניים הציגה הקטינה בתחילה כבת 13, ובהמשך טענה שגילה הוא בין 13 ל-15.

בתגובה אמר לה כי בכוונתו להיפגש עמה גם אם היא בת 12. "זה רק מספר", הסביר. "התמונות שלך מדליקות ממש... אני עדיין לא בטוח אם את 12 או 14 אבל זה ממש לא משנה".

במקרה נוסף עשה ברברמן שימוש במצלמת אינטרנט, ובמהלך שיחות עם מתלוננת בת 14 יזם שיחות בעלות תכנים מיניים בוטים. "אני מה זה אתגרה במקלחת - אין שם הרבה מקום וניצמד ונחליק אחד על השני", אמר לה. "אני ארד לברכים ואנשק את הבטן שלך וארד יותר ואלקק אותך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק