נעצר אחרי 18 שנים. ארכיון
אישום: איים על ידוענים וח"כים | צילום: חדשות 2

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בעיר נגד עמוס כהן, תושב מבשרת ציון בן 50, המואשם כי איים על אנשי ציבור וידוענים במהלך החודשים האחרונים. בין היתר, האיש איים לאחרונה גם על חייה של דוגמנית ידועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כהן מואשם בעבירות של איום בכתב לרצח, לאחר שבתקופה האחרונה נהג לפרסם מסרים מאיימים על קירות הפייסבוק של פוליטיקאים וידוענים ביניהם מגישת הטלווזיה גלית גוטמן, שרת המשפטים ציפי לבני, וחברי הכנסת גילה גמליאל, אופיר אקוניס, זאב אלקין, זהבה גלאון ונחמן שי.

בבקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים נכתב כי מדובר בנאשם בעל עבר פלילי מכביד שאיים בכתב לרצוח מספר רב של אנשי ציבור, איים על שופט במהלך דיון בפניו והעיד על עצמו שהתכוון לכל מילה ממילותיו. בסוף הדיון השופט צחי עוזיאל האריך את מעצרו לצורך בדיקה וקבלת דוח של חוות דעת פסיכיאטרית. כהן נשלח להסתכלות בתנאי אשפוז.

עו"ד ברק כהן, שמייצג את עמוס כהן, אמר בתגובה: "חלק גדול מהאישומים בכתב האישום כלל אינם דבר עבירה, כפי שנקבע בפסיקה קודמת בעניין". "אותם אנשים המצויינים בכתב האישום אינם עדי תביעה, ואינם חשים מאויימים. איך ייתכן שהוא מאיים כשהם אינם חשים מאויימים?", הוסיף עו"ד כהן, "המשטרה ממשיכה לנסות ולעשות רושם על הידוענים ועל אישי הציבור, במקום לטפל בדברים החשובים".

השופט עוזיאל הוסיף כי חלק מהמקרים המצויינים בכתב האישום מהווים איום, והחליט כי יש להשאירו במעצר בשל עברו הפלילי, וזאת ועל אף טענותיו של עו"ד כהן.

שינתה את כללי המשחק? לבני
איים גם על שרת המשפטים. ארכיון | צילום: מיכאל פתאל

באיומיו התהדר כהן כי רצח בעבר שני בני אדם. כהן אכן הורשע בהריגה בשנת 1986 ואף ריצה מאסר בפועל במשך מספר שנים.

"רצחתי שניים - וארצח שוב"

בפברואר 2013 כתב איום על הקיר של חברת הכנסת יפעת קריב ממפלגת יש עתיד בו נאמר: "רצחתי שניים והשלישית יכולה להיות אישה. לא מאמינים? כנסו (לקישור המספר אודותיו) ותראו".

בעמודה של ח"כ מרב מיכאלי כתב כהן במרץ 2013: "שלום לך מירב. אני עמוס כהן הרוצח ממבשרת ציון והרצח האחרון שלי היה יחד עם חבר שלי בן של שופט ושנינו רוצחים סדרתיים. את ובעלך זוג ממש יפה ראיתי אתכם לפני שבועיים ואתם מקסימים".

באפריל האחרון איים כהן לרצוח את בני משפחתה של הדוגמנית ומגישת הטלוויזיה גלית גוטמן. "שלום לך מהרוצח", כתב כהן בעמוד של גוטמן בפייסבוק, "יש סיכוי שארצח בפעם השלישית ואני מקווה שזה לא יהיה מישהו מהמשפחה שלך".