דקירה (צילום: חדשות 2)
נדקר ונפצע בינוני ביציאה מהכותל | צילום: חדשות 2

הותר לפרסום: נעצרו שני חשודים במעורבות בביצוע פיגוע הדקירה במוצאי תשעה באב. כתב אישום הוגש היום (ב') נגד שני צעירים תושבי מזרח ירושלים, שלדברי הפרקליטות דקרו את האברך משה לימוי סמוך לשער שכם בצאתו מהכותל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סולטן אבו חומוס ומחמוד רג'בי, תושבי עיסוויה שבירושלים, בני 19 ו- 18, נעצרו על ידי מפלג המיעוטים ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים והשב"כ. הם הודו בחקירתם במעורבות בפיגוע. אבו חומוס מואשם בנסיון רצח, החזקת סכין ושיבוש הליכי משפט, ורג'בי מואשם בחבלה בכוונה מחמירה.

הפרקליטות ביקשה גם להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים, מכיוון שקיים לטעתנה "חשש סביר כי שחרורם יסכן את בטחון הציבור".

מהחקירה עולה כי שני יהודים שסיימו את התפילה בכותל המערבי צעדו לכיוון שער שכם, שם הותקפו על ידי הצעירים ואחד מהם נדקר ונפצע באורח בינוני עד קשה. לאחר הדקירה, נמלטו השניים במונית שירות תוך שהם מורים לנהג לנסוע מהר. הם אף שילמו לו עבור המקומות הריקים. כמו כן, השניים פנו לספר מקומי וביקשו ממנו לתפוח את המספרה באופן מיוחד, על מנת לשנות את חזותם ולהקשות על זיהויים.

"הבנתי שהוא דקר אותי"

במוצאי צום תשעה באב נדקר האברך משה לימוי בן ה-33 סמוך לשער שכם, כאשר היה בדרכו הביתה מהתפילות בכותל. בראיון לחדשות 2 סיפר לימוי "הרגשתי שבן אדם תופס אותי ביד. הוא צעק 'אללה אכבר', ואז התחיל להשתולל עליי. התחיל לתת לי בוקסים. התחלתי להרגיש שכולי זב דם, כולי רטוב, הבנתי שהוא דקר אותי, אני פותח את החליפה ורואה שכולי דם"

"הבן אדם היה ברוחב פי שניים ממני. היה לי קשה מאוד להשתלט עליו. הוא דקר אותי בכל חלקי הגוף העליון שלי, בידיים, בחזה, בצדדים ובצלעות". לימוי נפצע בינוני, אך הסביר כי האירוע יכול היה להסתיים אחרת: "זה היה שני מילימטרים מהלב, בשנייה אחת זה היה יכול לגדוע את חיי. אני אבא לארבעה ילדים. ברוך השם, הוא נתן לי את החיים במתנה".

לימוי טען כי למרות העיתוי הרגיש, שער שכם לא היה מאובטח בצורה מספקת. "לא היה שם אבטחה, לא היה כלום", טען לימוי. "סביבי כולם היו רק ערבים. כשהגעתי למעלה, למדרכה, חסד השם שהיה לי שם, היה שם פקח של המשטרה".

במשטרת ישראל ובשירות הביטחון הכללי הבהירו בתגובה שחקירת האירוע נמצאת בראש סדרי העדיפויות ומבהירים כי דווקא בתקופה הזאת, פרושים שוטרים וחיילי מג"ב בכוחות מתוגברים, אולם גם זה כנראה לא יכול למנוע מאותו מפגע לקחת סכין ופשוט לדקור עובר אורח. "הגיע הזמן לעשות פשוט מאוד שלום", סיכם לימוי. "צריכים לחיות כולם ביחד, שאנשים יוכלו ללכת בבטחה