עדות יוצאת דופן ומטלטלת של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל שנידון למאסר בגין תקיפת צעירה בנמל תל אביב. "אני אשם, אני אחראי, גרמתי נזק לקורבן", אמר במהלך משפט הפיצויים המתנהל נגדו. עם צאתו מהדיון אמר אפרתי לצלמים הרבים שהמתינו מחוץ לאולם ""אני מרגיש בושה, אשמה וכאב על הנזק שגרמתי. אני רק יכול לאחל לקורבן שתטפל בעצמה ושתהיה חזקה".

בפתח הדיון, ביקש אפרתי מהשופטת לומר כמה מילים, וקרא מכתב הכתוב בכתב ידו. "אני אשם, אני אחראי, בהתנהלותי חסרת האחריות הבאתי לנזק בפגיעה בגופה של הקורבן. אינני צריך מומחים שיאשרו זאת, די לי בעדותה של הבחורה המסכנה", אמר כששקט מוחלט שורר באולם הדיונים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

"אני לא מנסה להמעיט בחומרת הנזק, אני אקבל כל החלטה של בית המשפט", הוסיף אפרתי. אפרתי נכנס לאולם לבוש בגדי אסיר ובסוף דבריו התיישב על דוכן הנאשמים.

"אין לי את הכסף"

במשפט המתנהל נגדו, תובעת קורבן האונס פיצויים הנאמדים ביותר משלושה מיליון שקלים. אפרתי הבהיר כי אין לו אפילו מחצית מהסכום. "בעברי הייתי מאבטח, לא הרווחתי מיליונים ומעולם לא היו לי נכסים", אמר אפרתי. "אפילו 150 אלף שקלים ששילמתי בהליך הפלילי, כללו את כל חסכונותיי ותוספת הלוואות מקרובי משפחה, שבקושי הצלחנו לגרד ומחברים שאז עוד היו לי".

ביוני 2010 הורשע אפרתי במסגרת עסקת טיעון, ממנה ירד סעיף אונס הצעירה. הוא הורשע בניסיון למעשה סדום - אך ללא נסיבות מחמירות. הוא נידון לשמונה שנות מאסר בפועל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק