בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום את נוראיר פידיניאן ברצח הרבנית ציונה סאמין ז"ל, בזמן ששדד את ביתה באשקלון עם שני בני אדם נוספים, ונמלט מהמקום עם 20 שקלים.

מהכרעת הדין עולה כי פידיניאן ושני חבריו החליטו לשדוד את ביתם של בני הזוג סאמין, לאחר שסברו שברשותם כסף רב. השלושה תכננו לפרוץ לבית בזמן שהאישה תשהה בו לבדה , ולגנוב את רכוש וכסף לאחר שיכפתו אותה.

בחודש יולי 2008 נכנסו השלושה לביתם של בני הזוג כשהם עוטים על ראשם כובעי גרב. כאשר הגיע פידיניאן למטבח הבחינה בו סאמין והחלה לצעוק. בתגובה הוא מיהר לכפות אותה בידה ורגליה וחסם את פיה בסרט דביק.

לאחר שחבריו ערכו סריקות בבית, הצליחו למצוא מספר תכשיטים זולים ו-20 שקלים במזומן. בניסיון להוציא מהאישה את מקום מסתור הכסף בבית החל הנאשם לדקור אותה בישבנה, עד שאיבדה את הכרתה והפסיקה לנשום. כשהבינו השלושה כי האישה ללא דופק ונשימה, מיהרו להסתלק מהמקום עם השלל הדל. בעלה שחזר הביתה זמן מה אחר כך מצא אותה מוטלת בסלון ומיהר להזעיק צוות מד"א, אך לאחר ניסיונות החייאה נקבע מותה.

"הנאשם היה מודע לתוצאות מעשיו"

פידיניאן, שנעצר זמן מה לאחר המקרה הכחיש תחילה את החשדות המיוחסים לו, אולם לאחר שממצאי די.אן.איי קשרו אותו לזירה, ביקש פידיניאן להיפגש עם הפסיכיאטר שלו והודה בפניו כי ביצע את המעשה. "אני לא רציתי להרוג אותה, אני פשוט רציתי לקחת את הכסף, אני מאוד מצטער שהמעשים הלא מחושבים לי גרמו למוות של בן אדם", אמר פידיניאן לחוקרים. בנוסף סיפר כי שפך עליה מים קרים כדי להעיר אותה - אך ללא הצלחה.

הרכב השופטים, שבראשו עמד סגן בית המשפט ברוך אזולאי, ציין בהכרעת הדין: "נאשם היה מודע לתוצאה הטבעית שעלולה להיגרם ממעשיו והיא מותה של המנוחה, בייחוד נוכח הזמן הרב שבו הייתה כפותה וכל שכן נוכח חבלתה, כשפיה נחסם באמצעות סרט הדבקה בעודה מבוהלת.

"אין לתת אמון בנאשם, ואף לו היו אלו הנסיבות לא היה די בניסיונות ההחייאה אלו על מנת להוציאו ממצב נפשי של "אדישות", בשעה שהותיר את המנוחה בביתה לאחר שעמד על מצבה הרפואי הקריטי ונמלט על נפשו בלא שהזעיק כל סיוע. בנסיבות אלו, הוכח מעבר לכל ספק סביר כי הנאשם היה אדיש למותה של המנוחה או למצער נהג בקלות ראש באשר לאפשרות מותה".

בנוסף לעבירת הרצח הורשע הנאשם בשוד בנסיבות מחמירות ובהתפרצות לדירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק