"הוא נותר שרוע על גבו ללא יכולת לקום. הוא הרגיש שכל פניו מלאים דם וכי הוא מעורפל מהמכות. ראייתו אבדה לדקות ספורות" - כך מתואר בתביעה שהגיש לאחרונה שוטר שהגיע עם חברו למועדון בת"א ונתקל לטענתו באלימות קשה מצד אחד המאבטחים. בשל הנזק שנגרם לו לטענתו, הוא תובע 300 אלף שקלים מהמאבטח ומחברת האבטחה במקום. תיעוד מצלמת האבטחה מהמקום הגיע לידי חדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-24 בנובמבר 2012, לאחר שסיים פעילות מבצעית הזמין אותו חבר ילדות לבילוי במועדון בת"א. על פי התביעה שהגיש, בערך ב-4:00 לפנות בוקר חיפש התובע את חברו בתוך המועדון ומצא אותו שוכב לפני פתח היציאה של המועדון כאשר שני שומרים רוכנים מעליו.

התובע לא הבין לטענתו מה קרה לחברו ומדוע הוא על הרצפה, וניגש לשומרים לאחר שהציג עצמו כחברו הטוב שרוצה לעזור לו. הוא זכה לטענתו להתנפלות של אחד השומרים שצעק עליו "אל תתערב".

לאחר מכן לדבריו, לאחר שניסה לגשת אליהם בשנית הוא הוכה. "המאבטח התנפל עליו, תפס אותו בחוזקה, חנק את צווארו והחל לגרור אותו יחד עם שומר נוסף אל מחוץ למועדון. המאבטח שוב תפס את ראשו בעוצמה והתובע ניסה כל הזמן להסביר לתוקפיו שכל מה שהוא רוצה לעשות זה לעזור", ציין בתביעה בא כוחו, עורך הדין איתן גליק.

שרוע על הצמחייה (צילום: מצלמת אבטחה)
שרוע על הצמחייה | צילום: מצלמת אבטחה

"הוטח על הקרקע ודימם"

"המאבטחים גררו את התובע מעבר לגדרות הביטחון שלפני דלת המועדון. התובע שהיה המום מהתגובה האלימה כלפיו התקרב לשומר במטרה לנסות שוב להסביר שכל מה שניסה לעשות זה לעזור, כתגובה הוא חטף אגרוף חזק בפרצוף. הוא הוטח ונפל על שטח גינון כשהוא מדמם", צוין. לאחר מכן, כשהוא שוכב, השומר המשיך להלום בו באגרופיו בפניו ובכל חלקי גופו.

כנגד המאבטח הוגשה תלונה על התקיפה במשטרה, והתיק בנושא הועבר לפרקליטות. לאחר האירוע, התובע פונה לבית חולים כשהוא מדמם קשות מאפו. "המכות העזות שחטף בכל חלקי גופו הכניסו אותו למצב אפטי והוא לא הגיב לסביבתו. האף שלו נשבר וכן היו לו שברים נוספים", צוין בתביעה. בשל המקרה, הוא נעדר 13 יום מהעבודה.

אין תמונה
עו"ד שקד ועו"ד שוחטמן

עו"ד איתן גליק שמייצג את השוטר מסר בתגובה: "מקרה תקיפתו של מרשי היא דוגמא לקלות הבלתי נסבלת של שימוש מוגבר ולא סביר בכח. חלה החובה על כל אדם לו נתונה סמכות אכיפה, גם אם הוא שומר בכניסה למועדון, להשתמש רק בכח סביר למקרים של סכנה אמיתית. תקיפתו של מרשי בוצעה בידי לוחם קרב מגע מקצועי, שלבש כפפות אגרופנים על ידיו, הוא בחר לחרוג מכל נורמה ולגרום לחבלה ממשית מיותרת ולנזקים לאדם שומר חוק, שכל עוולתו היתה ניסיון כן ואמיתי לעזור לחברו".

"מדובר בחברה מקצועית אשר מעסיקה מאבטחים בעלי הכשרה אשר מבצעים את עבודתם נאמנה במועדונים ובמקומות בילוי רבים בישראל וזוכים להערכה רבה", מסרו בתגובה עורכי הדין שי שקד ומשה שוחטמן, שמייצגים את חברת האבטחה. "התביעה הנוכחית הונחה על שולחננו זה עתה ואנו נגיב עליה כמקובל בבית המשפט".

עו"ד חזי כהן, שמייצג את המאבטח מסר בתגובה: "מדובר באירוע בו מרשי הגיב מתוך הגנה עצמית לשמירה על בטחונו ועל בטחון הסובבים אותו. הנושא מצוי בעיצומו של הליך משפטי אשר עתיד להתברר בבית המשפט".