כתבי אישום חמורים בגין קשירת קשר לפשע, החזקת נשק, נשיאת נשק, היזק בחומר נפיץ, חבלה בכוונה מחמירה ושידול להיזק בחומר נפיץ הוגשו הבוקר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, נגד שישה מהמעורבים בהשלכת הרימונים על סוכנות "סובארו" בתל אביב בשבועות האחרונים.

לפי כתב האישום, הכול החל בהלוואה על סך מיליון דולרים וחצי, שלקח אחיו של בעל הסוכנות בשוק האפור, דרך אחד הנאשמים, מקס כהן. לאחר שכהן פדה בהצלחה שני צ'קים של אחיו של בעל הסוכנות, נפתח ביניהם ויכוח לגבי סכום הצ'ק השלישי - הוויכוח שהביא למעשי האלימות בסוכנות.

לאחר סכסוך משפטי קצר, שילמו אחיו של בעל הסוכנות ואשתו את הכסף החסר. אבל זה לא הספיק לכהן ולחבורתו, שארגנו מהר וללא בעיות רימון יד, שנזרק על ידי נאשם נוסף, שאול בוחניק, על הסוכנות - לא לפני שזרק אבן ששברה את החלון. בניסיון הראשון הרימון לא התפוצץ, אולם בוחניק ונאשם נוסף שבו למקום לאחר מספר ימים וזרקו רימון נוסף, שכן התפוצץ.

תקפו את חברתו של החייב

הכנופייה מואשמת במעשי אלימות נוספים, בין השאר זריקת רימון יד על בית בחיפה, שעה ששהו בו אנשים, שוב - בגלל סכסוך כספי וחובות.

בהזדמנות אחרת תפסו שניים מתוך השישה את חברתו של אחד החייבים אליהם, ותקפו אותה בעזרת גז מדמיע בלב תל אביב, כאשר שהתה בתוך רכבה. ימים לאחר מכן הם תקפו את המתלונן בעצמו והכו אותו בעזרת מוט ברזל.

בכתב האישום מתוארים לא פחות מ-9 אישומים נגד כל חברי הכנופיה, או חלקם, בהם מתוארים מעשי אלימות שונים, בחלקם לא ברור מה הרקע לתקיפות החמורות.