שוטר. אילוסטרציה | צילום: אור גלזר

סגן ניצב בדימוס יעקב סימנה, קצין משטרה בן 68 מנתיבות מואשם ב-18 סעיפים של עבירות בנשק וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. זאת לאחר שעל פי כתב האישום נגדו, רשם סימנה אנשים שרכשו ממנו נשק במסגרת חברת אבטחה שהייתה לו - כמאבטחים.

"במהלך השנים 2004-2011, נודע שמו של הנאשם כמי שניתן לקבל ממנו נשק, ובמסגרת זו פעל הנאשם וביצע עסקאות נשק רבות... הכל לשם בצע כסף, תמורת תשלום של 5,000-60,000 שקלים", נכתב בכתב האישום שהוגש נגד סימנה הבוקר בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

עוד נכתב, "גם במקרים בהם היה מודע כי הרוכשים נפסלו על ידי פקיד הרישוי מלקבל רישיון, ובמקרה או מקרים שאינם ידועים במדויק למאשימה, ביצע את העסקאות עם אנשים בעלי עבר פלילי ו/ או עם מי שלא הצליח הנאשם לקבל עבורם רישיון ממשרד הפנים".

"הנאשם מסר לפקיד הרישוי בקשות להנפקת רישיונות עבור אנשים שונים כמפורט באישומים להלן, שהנאשם הציגם כשומרים המועסקים על ידו, כאשר הוא יודע כי אנשים אלו אינם מועסקים על ידו כשומרים, והנאשם אף לא התכוון להעסיקם כשומרים", מואשם סימנה.

בכתב האישום עוד הוסבר, "בעקבות פניותיו לפקיד הרישוי, קיבל הנאשם רישיונות לנשיאת נשק עבור אותם אנשים, או עבור מי מהם, בהסתמך על טענתו הכוזבת בפני פקיד הרישוי, כי האנשים מועסקים על ידו כשומרים".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק