בחודש מאי האחרון, הורשע הבדרן והשחקן יהודה ברקן בהעלמת מס של 1.6 מיליוני שקלים. היום, ימים ספורים לפני מתן גזר דינו, מנסה להסביר ברקן את מה שעמד מאחורי ההחלטה להעלים את סכום הכסף הגדול ממס הכנסה, ולהעבירו לשוק האפור.

"מכרתי את הזכויות על הסרטים שלי ואמרתי לעצמי, או שאני מעביר להם את הכסף או שהם פוגעים בילדים שלי", כך מסביר הבדרן בריאיון בלעדי. "זה הגיע למצב שמגיעים אליי הביתה בשלוש בבוקר שהילדים נכנסים לטראומות זה דברים איומים שהאישה באה ומאיימת להתגרש. אני הוכרזתי כפושט רגל, אבל את השוק האפור זה לא מעניין, הם רוצים לפשוט לי את הרגל ואת העור".

ברקן מספר כי בשלב מסוים, היה לו קשה לשאת את האיומים ולכן שקל לשים קץ לחייו. "צדקה הצילה אותי ממוות. בדקה ה-90 הגיע לי שליח והציל אותי". מי שנשאר אולי החבר היחיד שלו, הוא שותפו לסרטי הבורקס - זאב רווח. "זה לא שיש לו משהו לתת למס הכנסה, הוא חסר כל", מסביר רווח.

עורך דינו של ברקן, עמית ברטוב, שחתם בעבורו על עסקת הטיעון, מספר כי למרות שהפרקליטות תבקש מבית המשפט להטיל על ברקן עונש ממושך, יבקש עורך דינו להתחשב במצבו הבריאותי. "יהודה לא במצב טוב, ויש כאן מקום להקל", אומר ברטוב, בעוד שברקן עושה רושם, כבר מוכן לגרוע מכל. מה שאלוהים יטיל עליי - אני מוכן לקבל את הגזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק