ישראל אשר ולס
ישראל ולס בביהמ"ש הבוקר | תמונת AVI: חדשות

ישראל ולס, אב חרדי מירושלים הורשע הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים בהריגת בנו בן השלושה חודשים באפריל 2006. עם זאת, זוכה ולס מעבירה של התעללות בבנו. מדובר באחת מפרשות האלימות כלפי ילדים שזעזעו את המדינה.

"טלטול התינוק בנסיבות האמורות על ידי אדם מבוגר ועוצמתו, פערי הכוחות בין הנאשם לתינוק, והעובדה כי מדובר בהפעלת אלימות כלפי ראשו של התינוק, שהוא איבר רגיש לכולי עלמא, וכאשר ידוע כי התינוק מתקשה בהחזקת ראשו בצורה יציבה, מובילים למסקנה כי הנאשם היה מודע בפועל לאפשרות גרימת התוצאה הקטלנית ממעשיו", ציינה השופטת חנה בן-עמי בהכרעת הדין.

התינוק נולד כשהוא סובל ממום בשרירי צווארו, דבר שהפריע לנאשם. מכתב האישום עלה כי הנאשם סטר לתינוק, נשך אותו בפניו וכן צבט את צווארו וחזהו, וזאת מתוך כעס על בכיו של התינוק, שהושאר בחזקתו.

כמתואר בכתב האישום, בתחילת אפריל 2006 האב נשאר עם התינוק לבד בבית. התינוק בכה והפריע לו לישון, ובתגובה סטר האב לבנו וטלטל אותו בחוזקה.כתוצאה מהטלטולים נשמט התינוק מידיו של הנאשם וראשו נחבט בקיר. מאז שכב התינוק מחוסר הכרה בבית החולים, עד לפטירתו שבוע לאחר מכן כתוצאה מבצקת מוחית, ודימומים מרובים .

כתב האישום מייחס לאב עבירות של הריגה, התעללות בקטין, תקיפת קטין הגורמת לחבלה חמורה ותקיפת קטין הגורמת לחבלה של ממש. האב שתחילה הודה בביצוע המעשה הכחיש את המיוחס לו וטען כי ההודאה נגבתה ממנו שלא כדין. בית המשפט דחה את הטענה.

"תופעת האלימות ובכללה טלטול תינוקות כלפי ילדים הפכה, לדאבון הלב, לחזון נפרץ, כאשר ההשלכות החמורות של תופעה זו הן בידיעת הכלל. אמנם, הנאשם הוא בחור ישיבה חרדי, שתורתו אומנתו, אולם אין פרוש הדבר כי הוא מנותק לגמרי מחיי המעשה וכך אף לא נטען על ידו . העובדה כי הנאשם לא "שאף" להתממשות התוצאה, כטענת בא-כוחו, אינה מעלה או מורידה דבר, כך גם לא העובדה כי התוצאה הקטלנית אינה התוצאה האפשרית היחידה העולה ממעשיו של הנאשם", הוסיפה השופטת בהכרעת הדין והרשיעה את האב בהריגת בנו.