כתב אישום הוגש היום נגד האם מירושלים, שבמשך כמעט 20 שנה הצליחה להעלים את שני ילדיה מהעין הציבורית. כתב האישום נגדה מייחס לה התעללות פיזית ונפשית בשני ילדיה, ומתאר כיצד נהגה לאיים עליהם.

המשטרה ניהלה חקירה זירזה במיוחד, לאחר חשיפת הפרשה במהדורה המרכזית של חדשות 2, והפרקליטות מיהרה לתרגם את ממצאי החקירה לכתב אישום. בכתב האישום נגד האם נכתב: "הנאשמת איימה על בנה כי אלוהים ישלח ברקים וייפגע בו, וכי מי שימרה את פיה יישרף בגיהינום".

בהתייחס לבתה נכתב בכתב האישום כי "הנאשמת אמרה לבתה כי השטן נמצא בתוכה, או כי יש לה קשרים עם השטן והיא יכולה לספר לנאשמת מה תוכניותיו". עוד נכתב כי "במספר מועדים קשרה הנאשמת את בתה בתוך האמבטיה ושפכה עליה מים קרים, וזאת על מנת שהאנרגיה המינית שלה תיעלם."

פרקליטה של האם טוען היום כי היא ביצעה את המעשים מכיוון שסבלה מנחת זרועו של בעלה בארצות הברית שנהג להתעלל בה ובעיקר בבתה. לדברי האם, היא ברחה לישראל ועשתה הכל על מנת שלא יזהו אותה וישיבו אותם בחזרה.

"מרשתי בעצם הייתה קורבן לעבירות קשות מאוד מצד בעלה לשעבר, שביצע כלפיה ובמיוחד כלפי בתה שהיתה פעוטה באותה עת ולכן היא ברחה לארץ", הסביר פרקליטה עו"ד איתן להמן והוסיף: "מכאן כל הסיפור רוב הסיפור הוא סיפור של התחמקות מהרשויות".

"האם המתעללת": אני אוהבת את הילדים שלי

בשבוע שעבר נחקרה האם בחשד להתעללות בילדיה ובחשד שחטפה את בתה לפני 25 שנה מארצות הברית לישראל, בניגוד להחלטת בית משפט אמריקני. בכתבה ששודרה בחדשות 2 שהביאה לחשיפת הפרשה, תיארו הילדים כיצד הוחזקו בביתם בלי שנשלחו למערכת החינוך, לא היו רשומים באף אחד ממוסדות המדינה ולא הוצאו להם תעודות זהות ומסמכים אחרים.

ר', האם החשודה, הובאה לבית משפט השלום בירושלים, ולא הפסיקה לחייך. לטענת פרקליטה, ניתן להבחין כי שני ילדיה נראים בריאים בגופם ונפשם. לראשונה מאז חשיפת הפרשה היא הבהירה כי לא כלאה את ילדיה. "הם נראו בציבור בכל רחבי ישראל, יש מאות עדים שראו את הילדים שלי בכל מקום", אמרה האם והוסיפה: "הילדים שלי קצת כועסים כרגע".

לדברי ר', הסיבה שבגללה הילדים כועסים "תתגלה בקרוב". עוד היא אומרת: "יש אמונה. יש ילדים. אני אוהבת את הילדים שלי".

בתה של ר', שמסרה עדות מאוד מפורטת על מסכת ההתעללות שספגה מהאם, ואף גילתה כי באחד המקרים שקלה לשים קץ לחייה, הגיעה גם היא היום לבית המשפט. לפני הדיון בעניינה של האם היא ניסתה לגלות סוג של אמפתיה, ולהזדהות עם אמה ברגעים הקשים. "באתי לבית המשפט לומר דבר אחד - אני מאמינה שאימא שלי צריכה טיפול. אני חוששת שהיא תיכנס לבית סוהר", הסבירה הבת בעצב. "צריך להבין מאיפה היא באה. היא צריכה טיפול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק