ההתפתחויות האחרונות בפרשת הולילנד, ובראשן הבקשה לדחות את הכרעת הדין שצפויה להימסר ביום שני, הובילו לעימות סוער ב"אולפן שישי". עו"ד מיכה פטמן, פרקליטה לשעבר של עדת המדינה הטרייה שולה זקן, טען כי "זקן הגיעה למצב שהיא לא יכולה יותר להמשיך" ללא הגעה להסכם עם הפרקליטות, והשר לשעבר רוני בר און הגן על חברו אולמרט וטען כי "אין שום דבר בקלטת ששולה זקן העבירה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פטמן, שייצג בעבר את זקן ואף טען כי אולמרט מימן חלק מהגנתה של זקן בתיקים קודמים, העריך כי הבקשה לחקירה מכילה חשדות חמורים יותר משיבוש הליכי משפט: "הפרקליטות לא הייתה מבקשת לעכב את הכרעת הדין רק אם היה מדובר בשיבוש - הם חייבים לפנות לשופט בעניין התיק הנוכחי, אחרת אין הצדקה לפנייה". לדברי פטמן, "אם הבקשה של הפרקליטות עוסקת רק בשיבוש החקירה, השופט רוזן לא יעכב את הכרעת הדין" אלא ימסור אותה בתחילת השבוע.

פטמן, שהצהיר כי לא ידע על קיומן של הקלטות, אמר כי "בהתחלה זקן לא רצתה להעיד ואמרה שבה לא ישתמשו כדי לפגוע באולמרט, אבל היא הגיעה למצב שהיא לא הייתה יכולה יותר נפשית או פיזית במצב הנוכחי. ביום שני נדע את התשובה איזו גירסה יותר אמינה". 

"היא ניסתה להציל את עורה, אבל זה לא הדבר היחידי - היא יכלה להציל את עורה מהרגע הראשון, אבל היא שכבה על הגדר עבורו, טען פטמן, וכאשר השר לשעבר בר און קטע אותו, הצהיר פטמן: "אני לא יכול להתחרות עם פוליטיקאי על זמן מסך". "צר לי על אולמרט כי גם הוא דמות טרגית, אבל האינטרס הציבורי ייהנה מזה שדברים ייחשפו", סיכם.

בר און: "רצו את אולמרט על הגריל"

רוני בר און, מקורבו של אולמרט, טען כי בעצם הפרסום של מועד ההכרעה "השופט שלח לפרקליטות מברק שאומר: אל תבזבזו את זמנכם, אני כבר החלטתי ואל תתחילו להתבלבל". בר און טען, בדומה לגרסת אולמרט, כי הסכם עד המדינה הוא "זיהום של ההליך המשפטי", וגינה את הפרקליטות שלדבריו "רצתה לסובב את אולמרט על הגריל - הריח שווה בעיניהם יותר מהאוכל, והכל אישי נגד אולמרט".

בר און טען כי הפרקליטות כבר הובילה בעבר להדחתו של אולמרט, לאחר שנגבתה עדות מוקדמת מטלנסקי, והיא רודפת אותו גם עכשיו ב"הליך מזוהם עוד יותר". בר און דחה את הטענה לפיה זקן שכבה על הגדר עבור אולמרט: "מי ששוכב על הגדר מקליט בסתר? היא נעלבה מבלכר ומאולמרט, אבל השיחה הוקלטה עוד קודם לכן. אני לא רואה פסול בפגישה בין אולמרט לזקן".

לדברי בר און, זקן דחתה בעבר את הסכם עד המדינה לא מתוך נאמנות לאולמרט, אלא מתוך שיקולים משפטיים, לאחר שהתייעצה עם "עורך דין מאוד מאוד בכיר בישראל", לטענתו. "הקלטת שהוצגה כחומר לקראת הבקשה מהשופט רוזן - אין בה שום דבר. הוא ידע שהוא מדבר להקלטה", טען בר און. "אני יודע שבקלטת שהועברה לעיון אין שום דבר שיגרום לשופט לחשוב שהוא צריך לעכב את המשפט. אני בספק אם יש שם יותר מהטרדת עד".