קנס בסך 30 אלף ש"ח ליצפאן ואשתו (צילום: חדשות 2)
נקנס ב-30 אלף ש"ח. ארכיון | צילום: חדשות 2

עוזרת יקרה במיוחד: אלי יצפאן ואשתו גלית הורשעו היום בהעסקה בלתי חוקית של עובדת זרה. במסגרת הסדר טיעון קבע בית המשפט, כי השניים ייקנסו ב-30 אלף שקלים.

בחודש נובמבר האחרון הוגש נגד הבדרן ורעייתו כתב אישום, לפיו העסיקו השניים בביתם ברמת השרון עובדת זרה מסין ששהתה בארץ באופן לא חוקי. כתב האישום המקורי הוגש במאי 2010 נגד גלית יצפאן בלבד, אולם אז התברר כי בעלה היה מעורב באופן פעיל בהעסקת העובדת הזרה. בעקבות כך, מחלקת התביעות של רשות האוכלוסין וההגירה החליטה להגיש כתב אישום מתוקן בו נכלל גם יצפאן עצמו.

במסגרת הסדר טיעון בין משפחת יצפאן והתביעה, הודו יצפאן ואשתו בעבירה המיוחסת להם. שופטת בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב-יפו אופירה דגן-טוכמכר, הטילה על השניים קנס בגובה 30 אלף שקלים שאותם יוכלו השניים לפרוס בשישה תשלומים. כמו כן, חייבה השופטת את השניים לחתום על הצהרה בה הם מתחייבים כי לא יחזרו על התנהגותם.

"התכוונתי להטיס אותה הביתה"

הפרשה נחשפה בנובמבר 2010, כאשר צוות של אגף האכיפה נגד מעסיקים ברשות למנהל אוכלוסין של משרד הפנים, עצרו בביתו של הבדרן ברמת השרון עובדת לא חוקית. העובדת הזרה מסין נעצרה לאחר שפתחה את הדלת, ובמהלך חקירתה שיתפה פעולה עם החוקרים.

מן הבדיקות שנעשו מולה, היא נמצאת בארץ משנת 2005, אז הגיעה לעבודה בסיעוד באופן חוקי. אולם בשנת 2009 נפטר המעסיק שלה - והיא הפכה ללא חוקית.

יצפאן עצמו לא היה בבית ברגעי המעצר של העובדת, אולם הגיע לדירה בדיוק כשהצוות עמד לעזוב. לטענת אנשי משרד הפנים הבדרן נראה מופתע ואמר להם: "אחרי הפרסומים על ברק, הייתה לי כוונה להטיס אותה הביתה בשבועיים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק