המשטרה ממליצה להעמיד לדין את בכיר המשק שלמה אליהו, זאת בתום חקירה חשאית וארוכה שנערכה ביחידה הארצות לחקירות הונאה במהלך החודשים האחרונים - כך חשפנו אמש לראשונה ב"חדשות סוף השבוע".

מפרטי הפרשה עולה כי לפני כחצי שנה נקרא אליהו אף הוא לחקירה באזהרה, כשבתומה גיבשה המשטרה חומר ראיות והעבירה אותו לפרקליטות. בהמשך, חזר התיק למשטרה לצורך השלמת ראיות וכעת, כאמור, ממליצה המשטרה להעמיד את אליהו לדין בעבירה של הלבנת כספים, ככל הנראה של כמה מיליוני שקלים.

בתיק נגד אליהו נחקרות גם עבירות נוספות, אך בהן לא העבירה המשטרה המלצה מסוימת לפרקליטות. כמו כן, מאחר שהתיק נבדק במשטרה ובפרקליטות כבר במשך תקופה ארוכה, קיים חשש כי הראיות והממצאים בתיק אינם חזקים דיים וייתכן כי בהמשך החקירה עשויה שלא להסתיים בכתב אישום.

שלמה אליהו הוא אחד האנשים הבכירים ביותר בכלכלה הישראלית. הוא מחזיק בחברת הביטוח "אליהו", ב-10% מבנק לאומי ויש בידיו אף מניות שליטה של בנק "אגוד".

מדובר קבוצת אליהו נמסר בתגובה כי שלמה אליהו נחקר לפני כחצי שנה בנושא של הוצאת המחאות בנקאיות מעל הסכום המותר, מבלי שדיווח על כך. "יודגש", אומר הדובר "שמר אליהו הוציא המחאות אלו על כספים שנמצאים כחוק בחשבונו, מכספו הפרטי, בחשבון הבנק בישראל".

"יודגש עוד כי מר אליהו לא נחקר על הלבנת הון", נכתב בנוסף בתגובה. "זוהי עבירה מנהלית שבדרך כלל משלמים עליה כופר", הוסיף דובר הקבוצה.

רוצים לקבל עוד עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק