השריפה בעין הוד. ארכיון (צילום: רויטרס)
השריפה בעין הוד. ארכיון | צילום: רויטרס

אחרי שאמש הודיעו תושבי כפר האמנים עין הוד, שלרבים מהם גרמה השריפה בכרמל נזקים כבדים, על כוונתם לתבוע מהמדינה פיצויים בגובה 10 מיליון שקלים, הערב הם מסבירים: המדינה מתנערת מאחריות, הציעו לנו סיוע מינימלי בלבד.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר ניב הורוביץ, אמן תושב הכפר שהוביל את המהלך המשפטי, על הסיבות שהביאו אותו ועשרות משכניו לדרוש מהמדינה לכסות את ההוצאות הכבדות שגרמה האש.

"ההתארגנות הזאת כוללת תושבים מעין הוד, בית אורן וגבעת וולפסון שנפגעו בשריפה", הסביר הורוביץ. "חלק מאתנו איבדו את כל הבית ואחרים 'רק' חלק מהרכוש. החלטנו לבחור בדרך הזאת זמן קצר אחרי הדליקה, כשכל הסימנים העידו על כך שהמדינה עומדת להתנער מהאחריות שלה לאסון שקרה. על סמך הניסיון שלנו כאזרחים שחיים כאן היה ברור שעלינו לבחור מהר מישהו שייצג אותנו".

המדינה התנערה מאחריות: "לא הוכחה רשלנות"

הורוביץ סיפר כי אחרי שהלהבות האחרונות כבו, דחתה המדינה את הדרישה לפצות את תושבי האזור בטענה שלא הוכח כי רשלנות מצדה גרמה לנזק - ושיהיה על מי שמתגורר באזור להוכיח זאת בבית המשפט.

"שבעה חודשים אחרי זה הציעו לנו, למעשה, סיוע סוציאלי - סכומים מינימליים שלא יכולים לכסות את כל עלויות הנזק שנגרם - שגבוה בערך פי 10", סיפר הורוביץ.

הוא עצמו אמן המתעסק בתחום הקולנוע. בשריפת הענק איבד את כל רכושו ואף נאלץ להתגורר עד לאחרונה במקום אחר, אחרי שהאש הסבה נזק כבד לבית שבו התגורר. "התחלנו ממש מאפס כי כל הרכוש נשרף", הוא סיפר. "נאלצנו לעזוב את הבית שלנו בעין הוד אחרי 16 שנים. הפקירו אותנו", האשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק