נעצרו בחשד לביצוע מעשה מגונה (אילוסטרציה)
כתמי הדם הביאו למעצר, אילוסטרציה | צילום: AP, חדשות

כתב אישום הוגש הבוקר (ד') לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם, המואשמים כי היו מעורבים בשוד חנות תכשיטים בעיר בשנת 2007.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, השניים הגיעו לחנות התכשיטים והכו את המוכר שהיה במקום, קשיש בן 80, עד לאובדן הכרה. לאחר שנטרלו את המוכר, גנבו הנאשמים כ-40 שרשראות זהב ונמלטו המקום עם השלל.

במהלך הבריחה, השליך אחד הנאשמים את חולצתו שהייתה מוכתמת בדם של הקורבן ושלו עצמו בפח אשפה בקרבת מקום - זאת כדי להקשות על זיהויו. הנאשמים אותרו בחלוף מספר שנים לאחר שאחד מהם נדרש לחקירה בתיק אחר ונלקחה ממנו בדיקת דנ"א שנמצאה תואמת לכתמי הדם שהיו על אותה חולצה.

עו
עו"ד עידן דביר | צילום: יואב חסקלוביץ', חדשות

לשני הנאשמים מיוחסות עבירות של שוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע, נגד הנאשם שזרק את חולצתו מיוחסת גם עבירה של שיבוש הליכי משפט. פרקליטות מחוז תל אביב ביקשה להאריך את מעצרם של השניים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם - מעצרם הוארך עד 7 באוקטובר.

עו"ד עידן דביר, ממשרד עורכי דין סבוראי-דביר, המייצג את אחד הנאשמים מסר כי "טרם קיבלנו את מלוא חומר הראיות. על פי הנתונים הידועים לנו בשלב ראשוני זה, אנו מאמינים כי חוקרי המשטרה לא ביצעו את כלל הפעולות שהיה עליהם לבצע ובשלב זה אני חושב כי קיים ספק ממשי שמרשי היה מעורב באירוע".