"באתי למשטרה סתם, ופתאום אני נאשם בתקיפה באלימות וב-25 מעשי אונס" - כך אומר ש', תושב הצפון שזוכה היום בתום חמש שנות מאסר שריצה לשווא, אחרי שאשתו בנפרד התלוננה כי אנס אותה.

לפני חמש שנים טענה האישה כי ש' אנס אותה. הוא הפך לנאשם, אולם בכל הזדמנות טען כי "מדובר בעלילה". "אתה פשוט נמצא בטראומה על-אנושית", אומר היום ש' לחדשות 2 ומוסיף בכאב: "היא גרמה לי נזק חמור מאוד, הן נפשי והן כספי".

כבר בתחילת המשפט נודע לסניגור שהאישה התייעצה עם קרוב משפחה לפני שהתלוננה. אז נשלח חוקר פרטי עם סיפור כיסוי, כדי לבדוק מה באמת עומד מאחורי התלונה.

"כל פעם שהיה צועק עליה - התלוננה במשטרה שהרים עליה ידיים"

בקלטת שנחשפה מתועד צ', קרוב משפחתה של האישה, כשהוא אומר דברים מטרידים לחוקר: "קרובת משפחתי רוצה להתגרש מבעלה, אז יש הרבה בלגן איתה". קרוב המשפחה של המתלוננת נופל בפח של החוקר והוא מתחיל לתדרך. "סתם היא אמרה שהוא ניסה לאנוס אותה, לפני היא כבר ידעה שהיא תצטרך לעמוד בלחץ", אומר לו צ'.

רגע אחרי - כבר יש בינגו. מרבית בני המשפחה מגלים לחוקר איך תפרו לש' תיק של אונס. "היא ברחה לפה והייתה משקרת, הוא לא הרים עליה ידיים, היא רצתה להרגיע אותו אבל הוא לא אנס אותה ולא שום דבר", אומר צ' ומוסיף: "אם הוא היה מרים ידיים הוא היה מפרק אותה, היא הייתה אומרת: 'הוא דחף אותי, הרים ידיים, ניסה לאנוס אותי'. כל פעם שהיה צועק עליה, הייתה הולכת למשטרה ואמרה שהוא הרים עליה ידיים".

עו"ד אלי סבן, שמייצג את ש' אומר: "אתה רואה את זה חי שמישהו משדל אדם אחר ללכת לבצע עבירה של שיבוש מהלכי משפט, ידיעות כוזבות, זו פשוט עבירה מושלמת וזה מסוכן מאוד".

משטרת נהריה ופרקליטות מחוז חיפה נפלו בפח של האישה. רק היום, בתום חמש שנים ארוכות, זיכה בית המשפט המחוזי בחיפה את ש', שחייו נעצרו בעקבות התיק שתפרו לו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק