בשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד המעורבים בפרשת "הולילנד", בהם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. הבוקר, חושף העיתון ידיעות אחרונות את ההסכם המתגבש עם ש', עד המדינה בפרשה.

מעיקרי ההסכם עולה כי עד המדינה יזכה לקצבה חודשית מהמדינה בסך של 11 אלף שקלים למשך שש שנים, כשחלק מהסכום ישמש כהלוואה מטעם המדינה. מחשבון פשוט, אפשר להניח כי עד המדינה יעלה לנו יותר ממיליון שקלים. בנוסף, יימחקו נגד אותו ש' תיקים המתנהלים בנושאי מסים, כולל חובותיו לרשויות המס. ההסכם יועבר בימים הקרובים לסניגוריהם של הנאשמים בפרשה.

בנוסף, תממן המדינה את עורכי דינו של עד המדינה, במידה ומי מהמעורבים בפרשה יגיש נגדו תביעת נזיקין אזרחית. עם זאת, היא לא תממן את הנזקים שהוא ייאלץ לשלם במידה ויפסיד בהליכים המשפטיים הללו. מהדיווח עולה כי גורמים שונים כבר איימו על חייו בעקבות חשיפת הפרשה.

ההסכם נחתם במעורבותם של פרקליט המדינה, פרקליט מחוז ירושלים, פרקליטת מיסוי וכלכלה במחוז בת"א וראש אגף חקירות במשטרה. בתגובה לידיעה, מסר דובר משרד המשפטים כי בשלב זה הם אינם מתייחסים לפרטי ההסכם עד המדינה. "אין בכך לאשר או להכחיש דבר מן הנטען", הוסיפו. בא-כוחו של עד המדינה סירב למסור תגובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל-200 אלף החברים של חדשות 2 בפייסבוק