תא"ל משה צ'יקו תמיר
תא"ל משה (צ'יקו) תמיר. אישום חמור

הקרב החשוב בחייו: הפרקליט הצבאי הראשי תת-אלוף אביחי מנדלבליט, הורה היום על הגשת כתב אישום חמור לבית הדין הצבאי המיוחד נגד תא"ל משה (צ'יקו) תמיר. בכתב האישום מיוחסות לתא"ל תמיר עבירות קשות: שימוש ברכוש צבאי שלא לצרכי הצבא, נהיגה (של בנו) ללא רישיון , עבירה במסמכים צבאיים, שיבוש מהלכי משפט והתנהגות בלתי הולמת.

רק בשבוע שעבר הוחלף תא"ל תמיר, ששירת כמפקד אוגדת עזה ונחשב לקצין מוערך בצה"ל, על ידי תא"ל אייל אייזנברג. לקצינים בכירים בצה"ל היה קשה להבין כיצד מעד הקצין המצטיין, ומאידך תקפו את מערכת המשפט הצבאית והתקשורת על ההתייחסות כלפיו בהתנהלות הפרשה.

האם "האוגדונר מעזה" ניסה לטייח את החקירה?

תא"ל תמיר הביע צער עמוק על מעשיו במהלך חקירתו. באפריל 2007 אפשר "האוגדונר מעזה" לבנו בן ה-14 לנהוג, בטרקטורון צה"לי שקיבל לרשותו. הנער איבד במהלך הנסיעה את השליטה על הרכב והתנגש במכונית אזרחית. תא"ל תמיר חשוד כי ניסה "לטייח" את הפרשה ו"לסגור" את הסיפור בדרכים עוקפות-צבא: הוא שילם על-פי החשד סכום כסף הנאמד באלפי שקלים לבעל הרכב, ודיווח על התאונה באיחור.

מדובר צה"ל נמסר היום: "החלטת הפרקליט הצבאי הראשי התקבלה לאחר בחינה מעמיקה של חומר הראיות שנאסף על ידי המשטרה הצבאית החוקרת, לאחר שימוע שקיים הפרקליט הצבאי הראשי לבא כוחו של הקצין, ולאחר שחקירת המשטרה החוקרת הושלמה בכמה היבטים. הפרקליט הצבאי הראשי עדכן בדבר החלטתו את מפקדיו של הקצין ואת בא כוחו".