סגן נשיא בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, השופט אברהם טל, דחה בצהריים את ערעורו של ארבל אלוני, אחד מרוצחיו של נהג המונית דרק רוט. אלוני, כיום בן 31, ביקש לשנות את החלטת ועדת השחרורים של שרות בתי הסוהר, שקבעה שלא לנכות שליש מתקופת מאסרו.

אלוני היה בן 14 בלבד כשעלה עם חברו משה בן איבגי על מוניתו של דרק רוט בשנת 1994. כשהשניים הגיעו ליעדם, הם ירו בראשו של הנהג. אלוני ובן איבגי נעצרו והורשעו בביצוע הרצח, ונידונו ל-16 שנות מאסר.

בהחלטת בית המשפט מופיעים דוחות שונים על מצבו של אלוני, ביניהם גם דוח סוציאלי מ-2009, בו נכתב כי "העותר הודה בביצוע העבירות והוא מבטא חרטה ובושה רבה. הוא מתקשה להסביר את המניע למעשיו ומתאר את מעשה הרצח כמעשה 'סתמי', מבלי להפחית מחומרתו, כשהכוונה ההתחלתית היתה לבצע שוד של נהג המונית".

השופט: שחרור מוקדם עלול להביא לזלזול בחיי אדם

בעדכון אותו הדוח השנה, נכתב: "לאחר לידת בתו העותר נמלא ציפייה להיות שותף מלא בבניית משפחתו אך חרף הציפייה והתסכול בחוסר הוודאות שהוא חש, הוא מגייס כוחות וממשיך לתפקד באופן חיובי. לאחר מעשי השוד והמעשים האחרים בשנת 1998 וההליכים המשפטיים שבאו בעקבותיהם החליט העותר לערוך חשבון נפש ולקחת אחריות על ניהול חייו. מאז הוא מתפקד כאסיר עבודה וכאסיר חוליה באגף ותפקודו הכללי והתעסוקתי חיוביים".

בהחלטת השופט מוסבר כי "שחרורו המוקדם של העותר, שנגזרו עליו 21 שנות מאסר (במצטבר), לאחר שריצה 17 שנה בלבד, בהתחשב בנסיבות ביצוע העבירות, עלול לפגוע בחשיבותו של הערך בדבר קדושת החיים בתרבותנו החברתית והמשפטית, לפגוע באמון הציבור במערכת אכיפת החוק ולהביא לזלזול בחיי אדם". עוד נקבע, כי אלוני יוכל להגיש עתירה נוספת בנושא בעוד חצי שנה.

בשנת 1998, בעת שהיו בחופשתם הראשונה מהכלא, ביצעו השניים שוד מזויין בחנות מכולת, פצעו את המוכרת ונידונו לחמש שנות מאסר נוספות.

בן איבגי נמלט מאז לארגנטינה, ואילו אלוני נישא, הפך לאב, והוא נמצא בהליך שיקום. אם בית המשפט היה מקבל את הערעור, אלוני אמור היה להתשחרר כבר בימים הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק