בהמשך להגשת כתב התביעה של אב הבית לשעבר במשכן ראש הממשלה בירושלים מני נפתלי נגד בני הזוג נתניהו, התייצב ב"אולפן שישי" חברם, עו"ד ד"ר יוסי כהן, שהבהיר: אין אמת בטענותיו של נפתלי נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באתי לפה מתוך כאב, כאב אמיתי, נוכח מסע דמוניזציה מתמשך שנעשה לגברת נתניהו", הבהיר כהן בפתח הריאיון. "בכל ארגון שעובדים בו רבים, יש כמה ממורמרים. בין עובד למעביד יש חיכוכים. מה שחשוב זה שתדעו שהגברת נתניהו מקפידה בכבודם של עובדים. היא אישה נפלאה, רעיה מסורה, מטפלת בילדים שלה. המבחן הוא בית המשפט".

ד"ר כהן ציין כי כל התביעות שהוגשו בעבר נגד שרה נתניהו נדחו בבתי המשפט. "הגישו נגדה הרבה תביעות, הכפשות, דברים שטותיים", הוא הזכיר. "על פרשת ליליאן פרץ לא היה שום הסדר ולא היה סיכום. אני טיפלתי אישית בתיק. עורך דינה של ליליאן פרץ התחנן אליי לסגור את הסיפור, והיא לא קיבלה אגורה".

בהמשך תקף כהן את טיעוניו של מני נפתלי. "מעודי לא קראתי תביעה כזו: טוען עובד שהיו לו תנאי עבודה חמורים - אבל מה הטענה שלו? 'אני מתפטר כי לא נותנים לי קביעות'. מה, הוא מזוכיסט?".

ד"ר כהן שב ושיבח את שרה נתניהו ואת הליכותיה. "היא מכינה לי סנדוויץ' שאני אוהב ומציעה לי לשתות. היא אישה נפלאה, מדברת אל העובדים בכבוד. התביעה שהוגשה נגדה הוגשה אך ורק כדי שהיא תפורסם".

יוסי כהן חבר משפחת נתניהו
"מכינה לי סנדוויץ'". עו"ד ד"ר כהן | צילום: חדשות 2

התובע: "התנהגות שלוחת רסן של הגברת נתניהו"

נפתלי טען כי הועסק באופן פוגעני, כי בית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע, וכי לא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים - אבל עיקר התביעה הוא תיאור המתרחש, לדבריו, בביתו של בנימין נתניהו.

"במהלך 20 החודשים בהם הועסק מר נפתלי בבית ראש הממשלה, סיימו 29 עובדים את העסקתם ולא בטוב", נכתב בתביעה. "התברר כי מקור עיקרי ומשמעותי לאווירה העכורה במעון ראש הממשלה הוא התנהגות שלוחת הרסן של הגברת נתניהו, הדורשת מעובדי מעון ראש הממשלה שירותים אישיים יומם וליל, ומעלה דרישות בלתי סבירות, המלוות ביחס מחפיר כלפי העובדים העומדים לשרתה".

כבר פורסם ונטען בעבר על תקציב בית ראש הממשלה, שהוצאות הניהול בו חריגות בעיני רבים. "כאחראי על תפעול בית ראש הממשלה, נקלע מר נפתלי שלא בטובתו לחיכוכים בלתי פוסקים עם הגברת נתניהו בשל חובתו לשמור על מסגרת ההוצאות הביתיות שהוקצבו למעון ראש הממשלה, לבין רצונותיה הסותרים של הגברת נתניהו להוציא כספי ציבור על עניינים פרטיים", נכתב.

"כך לדוגמה, הגברת נתניהו דרשה כי מר נפתלי ירכוש בעבורה נרות נשמה בעלות של אלפי שקלים, מתקציב משק הבית למרות שהתקציב הוגבל על פי הוראות משרד ראש הממשלה, לדברי מאכל בלבד".

נפתלי טוען כי חייו בבית ראש הממשלה היו גיהינום, וכי היה מושא לקפריזות של שרה נתניהו. "במקרה אחר העירה אשת ראש הממשלה את מר נפתלי משנתו בשעה 3 לפנות בוקר בצעקות רמות, ונזפה בו על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון. כשהתובע מחה על השעה והטון בו נאמרו הדברים הקשים, התערב מר נתניהו בשיחה ודרש שהתובע ידאג לעשות כל מה שגברת נתניהו מבקשת, 'כדי שהיא תירגע'".

מכתב התביעה עולה עוד כי היו גינונים ומניירות של הגברת נתניהו. "במקרה אחר, הגברת נתניהו נכנסה לחדר וכשראתה שיש פרחים 'לא טריים' באגרטל, השליכה אותם בחרון אף לרצפה, תוך שהיא צועקת על מר נפתלי שהוא 'מנהל לא טוב', וכי דבר שכזה לא יכול לקרות בארמון האליזה".

מני נפתלי
תובע את הזוג נתניהו. נפתלי | צילום: חדשות 2

לטענתו של נפתלי בתביעה, התנהלותה של הגברת נתניהו הייתה חריגה, קשה ובלתי צפויה. על פי מקרה נוסף בכתב התביעה, נפתלי הביא למשפחת נתניהו ארוחה לשבת ממלון די קיסריה. "הוא ספג קיטונות בשל כך שהמלון סיפק למשפחת נתניהו אוכל רב מידי, לטעמה של הגברת נתניהו. גברת נתניהו גערה בתובע והסבירה לו: 'אנחנו אירופאים. אנחנו עדינים. לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים. אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל, אנחנו נראים שמנים'".

נפתלי טוען כי העלבונות שספג היו מעשה של יום ביומו. "לאחר שתקופה ארוכה לא ראה את ילדיו, החליט מר נפתלי להביא את ילדיו עמו ביום העצמאות כדי שיהיו בקרבתו לפחות בעת הכנת ארוחת החג, כשמראש היה ברור שבעת הסעודה יוכל לעזוב עמם לביתו", נכתב בתביעה. "הדבר לא נשא חן בעיני הגברת נתניהו, שביקשה שהילדים יעזבו מיד את הבית, ואף טרחה להטיח בפני התובע כי 'גם ראש הממשלה לא רואה את הילדים שלו'".

לפני שנה וארבעה חודשים התפטר נפתלי מתפקידו ואיים בתביעה. בין הצדדים גם התנהל מו"מ. באחרונה שלחו מלשכת רה"מ ופרקליטם של בני הזוג נתניהו מכתב אזהרה, לבל יפר את הסכמי הסודיות שעליהם חתם ויפיץ דברים מתוך הבית.

כעת תובע נפתלי גם תביעת לשון הרע וטוען כי לא פוטר אלא התפטר. נפתלי דורש מראש הממשלה נתניהו הבהרה והתנצלות. בעבר נמחקה התביעה שהגישה מנהלת משק הבית ליליאן פרץ והומרה בפשרה. האם יהיה זה גם דינה של תביעה זו? הייתכן שראש הממשלה ייקרא להעיד בתביעה אישית שהוגשה כנגדו ויידרש לענות על שאלות אישיות על המתרחש בביתו? מהיום התסריט הזה לא מופרך.