אורי מנצור מגיב לטענות בריאיון ראשון: לאחר שאתמול (א') פורסם בחדשות 2 כי איש העסקים הירושלמי מימן את הגנתה של שולה זקן במשפטים שונים בהוראת אולמרט, מנצור - מבעלי הפועל ירושלים לשעבר - מודה כי סייע לזקן, אך טוען כי הדבר נעשה בעקבות פנייה ישירה ולא באמצעות ראש הממשלה לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הכרתי את שולה עוד לפני כחמש שנים, כשהיא באה לבקר אותי בזמן השבעה על מות אמי. ראיתי אישה שעוברת עליה תקופה מאוד קשה והיא במצוקה גדולה, ובאותה תקופה בכלל היא לא הייתה בתפקיד ציבורי כלשהו", אמר מנצור בריאיון ראשון מאז שורבב שמו לפרשה. "שאלתי את שולה אם היא צריכה עזרה, והיא אמרה לי שהיא צריכה עזרה כספית למימון הייעוץ המשפטי שלה".

לדבריו, ההחלטה על הסיוע הייתה עצמאית ומטעמי רגש והזדהות: "החלטתי שאני רוצה לעזור לה - ראיתי שהיא אישה שנפלה מאיגרא רמא לבירא עמיקתא ולא רציתי שהאישה הזו תתמוטט ותקרוס ועזרתי לה במתן בסתר".

"לא קיבלתי תמורה, היא לא הבטיחה לי כלום וגם לא ציפיתי לכלום", טען מנצור. "אני איש עסקים פרטי - אני לא איש ציבור ולא פוליטיקאי, ומעולם לא נזקקתי לעזרה כלשהי, והיא גם לא הייתה בתפקיד ציבורי. אני תורם ככל יכולתי כשמבקשים ממני".

אולמרט וזקן, ארכיון | צילום: רויטרס

אולמרט: "לא פגשתי אותו ולא מכיר אותו"

לדברי מנצור, ההיכרות שלו עם אולמרט החלה בתחום הספורט, בזמן כהונתו של אולמרט כראש העיר, אך לא הייתה ביניהם תקשורת בנושא: "מעולם לא דיברתי איתו על זקן. הוא לא שלח אנשים בשמו ובטעמו כדי שאעזור לשולה. לא היינו בקשר טלפוני, ואין קשר בין העזרה לשולה לבין אולמרט". 

אתמול נחקר פעם נוספת ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, יומיים לפני ההכרעה במשפטו, במשך שעות במשרדי היחידה הארצית ליחידות הונאה בלוד, בחשד שניסה למנוע את עדותה של ראש לשכתו לשעבר שולה זקן. במהלך החקירה עומת אולמרט עם שמו של מנצור, שהעביר לכאורה כספים למימון הגנתה של זקן. אולמרט השיב כי "לא פגשתי אותו, אני לא מכיר אותו ובוודאי שלא דיברתי איתו על שולה זקן".

המשטרה חושדת כי איש העסקים העביר לפרקליטה של זקן, עורך הדין מיכה פטמן, סכום של כמיליון שקלים בהמחאות במשך שנתיים, וזאת על מנת לממן את ניהול הגנתה במשפטים השונים. מנצור טען כי הדיווח על הסכום "לא מדויק". בתגובה לסדרת השאלות בעניינו, הפנה אולמרט שאלה נגדית לחוקרים ואמר להם כי "הוא מציע להם לשאול את הגברת זקן למה שאיש עסקים יעניק לה במתנה מיליון שקלים".