זירת הרצח של תמר ברז (צילום: חדשות 2)
ביתילי וקלאסיגן ישלמו פיצויי עתק | צילום: חדשות 2

בצעד חסר תקדים, קבע היום בית המשפט המחוזי בתל אביב כי החברות "ביתילי" ו"קלאיסגן" יפצו את משפחתה של תמר ברז ז"ל, שנרצחה ונאנסה בשנת 1997 במתחם החנות "ביתילי", בסכום של יותר מ-2.5 מיליון שקלים.

השופטת דליה גנות קבעה כי על החברות לשלם את דמי הפיצוי הגבוהים, לאחר שעובד של חברת "קלאסיגן" הוא זה שביצע את הרצח הנורא בשטח נטוש של החנות. על פי החלטת השופטת, 1.2 מיליון שקלים מתוך התשלום הכולל יועברו למשפחה כפיצוי בגין סבל וקיצור תוחלת חיים.

מקרה הרצח אירע בשנת 1997, לאחר שתמר ברז ז"ל נכנסה לחנות "ביתילי" ועלתה לקומת הגג, שהייתה נטושה וללא כל פיקוח. אחד מהעובדים במקום, יגאל אקסלרוד הבחין בצעירה ותקף אותה כשהוא מנסה לבצע בה מעשה אונס. לאחר מאבק שפרץ בין השניים רצח אותה באכזריות והתעלל בגופתה.

"קומת הגג היתה פלטפורמה לרצח"

בניסיון לטשטש את עקבותיו, השאיר את גופתה של תמר ז"ל על הגג בתוך שטיח מגולגל וחזר לעבודתו. רק כעבור 10 ימים התגלתה הגופה, בעקבותיה נפתחה חקירה שהובילה למעצרו של אקסלרוד שהורשע ברצח ונידון למאסר עולם.

בשנת 2004 הגישה משפחה של המנוחה תביעה אזרחית נגד הרוצח ושתי החברות, באשמת רשלנות בניהול קומת הגג ב"ביתילי" ובכך שקומת הגג הייתה נטושה והיוותה פלטפורמה לרצח של תמר ז"ל ע"י אקסלרוד שהיה עובד החנות.

בפסק הדין ציינה השופטת גנות כי התנהלות "ביתילי" ו"קלאסיגן" הייתה כעצימת עיניים מוחלטת ומזלזלת בכל מה שהתרחש על גג החנות. עוד צויין בפסק הדין כי זה תמוה, כיצד לא הבחין איש בחנות בצעירה שעלתה לגג ולא ירדה ממנו, וכיצד הצליח הרוצח להסתיר את הגופה בשטח החנות במשך זמן כה ממושך.

מרשת ביתילי נמסר כי "פסק הדין איננו ברור ואנו שוקלים בימים הקרובים האם לערער".