38 פצעי דקירה וחתך באמצעות סכין ומספריים, כך רצח על פי כתב האישום יורי לבציוב את אשתו ריטה בתחילת חודש אוגוסט בדירתם שבאופקים על פי כתב האישום שהוגש הבוקר נגדו בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. לבציוב נאשם בעבירות של רצח, תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים ושיבוש הליכי משפט.

כתב האישום מגולל את מערכת היחסים הסבוכה בין בני הזוג, ואת התכנון המוקדם שהוביל אותו לרצוח את אשתו לכאורה על רקע יחסיה עם גבר אחר - כפי שעלה במהלך חקירתו של הבעל. בתחילת חודש אוגוסט נמצאה ריטה לבציוב בדירתה כשהיא שותת דם לאחר שנעדרה מעבודתה. הבעל יורי נעצר לאחר מכן לאחר שנמלט מזירת הרצח בחשד שדקר אותה למוות בעזרת סכין ומספריים.

על פי כתב האישום יורי לבציוב "דקר וחתך אותה, באמצעות הסכין ובאמצעות מספריים וגרם למתלוננת לפצע חתך מתחת לחזה, פצע דקירה באמה השמאלית, פצעי חתך בבית החזה מימין, פצעי חתך בפניה של המנוחה ובצווארה, פצעי חתך ופצעי שריטה בגפיים העליונים, דימומים תת עוריים ותת ריריתיים טריים בפנים ופצע קרע באפרכסת הימנית. בסך הכל גרם הנאשם למנוחה 38 פצעי דקירה ופצעי חתך בחלקי גופה השונים של המנוחה". 

הבעל נתפס לאחר מצוד לילי  

שכנים של בני הזוג העידו שלאחרונה התגלו ויכוחים ונשמעו צעקות רבות מתוך הבית. למרות זאת, מבדיקת המשטרה עלה כי לא היו שום תלונות או טענות על אלימות כלשהי בין בני הזוג. לובצ'וב, בת 50, נעדרה מעבודתה, לאחר שהתקשרה ואמרה שהיא אינה חשה בטוב, ולא תגיע. חבריה ומשפחתה הביעו דאגה, לאחר שגם הם לא ראו אותה מספר ימים. מי שלבסוף מצא את גופתה הוא קרוב משפחה שהגיע לביתם של בני הזוג, פתח את החלון - וגילה את גופתה שוכבת בשלולית דם במטבח.

צוותי מז"פ מחוץ לדירה, היום באופקים (צילום: חדשות 2)
צוותי מז"פ מחוץ לדירה, היום באופקים | צילום: חדשות 2

הבעל החשוד נתפס ביממה שלאחר מכן על ידי משטרת מרחב הנגב שחיפשה אחריו בכוחות גדולים, בסיוע מסוק מהאוויר. לובצ'וב עלתה לארץ לפני כ-10 שנים, והותירה אחריה ילד אחד, כבן 30.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק