ניידת משטרה בשפרעם לאחר מהומות בלילה
הפעם התאונה קרתה בגלל המשטרה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

שוטרת בדרגת רס"ל ממשטרת ירושלים חצתה צומת באור אדום, פגעה בכלי רכב אחר ולבסוף פקדה על שוטר שהיה עמה בניידת לשקר למענה, כך מפרסם הבוקר העיתון ידיעות אחרונות. האירוע אירע לפני מספר שנים, ולאחרונה נגזר דינה של השוטרת, שהורשעה ונידונה ל-30 ימי מאסר שירוצו בעבודות שירות.

מכתב האישום עולה כי השוטרת בת ה-35, גליה קדם, נהגה בניידת כשלצידה ישב חייל צעיר שביצע את שירותו הצבאי במשטרה. בחקירתה במשטרה בעקבות התאונה טענה השוטרת כי חצתה את הצומת באור ירוק. בעקבות הפעלת הלחץ מצידה על החייל, הוא "אימת" את גרסתה במשטרה.

עם זאת, בעקבות דבקותו של הנהג שרכבו נפגע בגרסה כי השוטרת חצתה את הצומת באדום, זומן החייל הצעיר לחקירה נוספת - שם כבר מסר גרסה שונה. השוטר הודה כי קדם חצתה את הצומת באדום וטען כי לאחר האירוע תדרכה אותו לשקר ולומר כי חצתה בירוק. הוא אף סיפר כי קדם התקשרה אליו מספר פעמים כדי לוודא שזו אכן הגרסה שימסור בחקירתו.

בעקבות עדותו הנוספת של החייל הצעיר, הוגש כתב אישום נגד קדם והיא הורשעה באי ציות לרמזור, בנהיגה ברשלנות ובהדחה בחקירה. בבית המשפט ביקשה השוטרת לבטל את הרשעתה בנימוק שתפוטר בעקבות כך מהמשטרה. עם זאת, בקשתה, כאמור, נדחתה.

בימים אלו צפוי אגף משאבי אנוש במשטרה להחליט אם לפטר את קדם מהשירות. נגד החייל הצעיר ששירת באותה תקופה במשטרה כחלק משירות החובה לא ננקטו צעדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק