מתוך קמפיין הפרסום של הרשת (צילום: עו"ד רביד שרון)
מתוך קמפיין הפרסום של הרשת | צילום: עו"ד רביד שרון

רשת הסופרמרקטים "מיסטר זול" תשלם ביוקר ללקוח שלה לאחר שעשתה שימוש בתמונתו ללא רשותו, כך קבע היום בית משפט השלום בירושלים בעקבות תביעה שהגיש לקוח של החברה.

התובע, רומן מינקין בן ה-40, התבקש להצטלם לשלט פרסומת של הסופרמרקט, לאחר שהוסבר לו שהשלט יופיע רק בסניף אחד של הרשת. הוא הסכים לאחר שהובטח לו תשלום סמלי, ולדבריו לא נאמר לו דבר על כך שהתצלום ישמש את החברה לשימוש על גבי לוחות שנה, בעיתונים, או בסניפים אחרים בכל רחבי הארץ.

להפתעתו הרבה, מינקין גילה כעבור זמן מה שהשלט עם דמותו מככב במסע פרסום ובקמפיין שמופיע בכל איזור בו קיימים סניפים של הרשת, והוא כולל תמונות ענק, לוחות שנה, פרסומים על אוטובוסים, פרסומים שנשלחו בדיוור ישיר לבתים, פרסומי ענק בעיתונות וכן שלטים בחלונות ראווה של סניפים אחרים.

המום ונפעם הוא פנה אל רשת קו אופ שמחזיקה ברשת "מיסטר זול", ולתדהמתו זכה לתשלום זעום, אותו קיבל בצורת תלושי קניה לרשת בסך 200 שקל. מינקין החליט לא לוותר והגיש תביעה לבית המשפט באמצעות עורך הדין רביד שרון.

לטענתו של מינקין, הקמפיין פגע בפרטיותו וגרם לו עוגמת נפש. בנוסף, הוא גילה כי בקמפיין השתתפו גם דוגמנים מקצועיים שזכו לשכר של אלף שקלים עבור השתתפותם בקמפיין. למרות שהחברה לא ציינה במפורט את היקף הקמפיין, בית המשפט קיבל חלקית את טענותיו של מינקין, ופסק לו פיצוי של 11 אלף שקלים. ולגבי מינקין, הוא כנראה כבר לא יחזור לעולם הזוהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק