יהודה ברקן בדרך לכלא? נציגי הפרקליטות הודיעו היום לבית המשפט כי בכוונת התביעה לדרוש כי על הבדרן והשחקן יוטל מאסר בפועל בגין עבירות המס שעבר, כך פורסם הערב לראשונה במהדורה המרכזית. היום הורשע ברקן על פי הודאתו בשני סעיפי אישום של העלמת מס של כשני מיליון שקלים.

למרות הפרסומים, בסביבתו של ברקן מסרבים להתרגש מדרישת הפרקליטות לעונש מאסר בפועל. עורך דינו של ברקן אמר היום בשיחה עם חדשות 2 כי בשלב הטיעונים לעונש צפוי ברקן להסביר מדוע עשה את מה שעשה ואף יחשוף טענות לסחיטות ואיומים שקיבל מהשוק האפור.

העלים כספים באמצעות בנו

ברקן הורשע בעבירות על פקודת מס הכנסה, ובראשן - העלמת מס גדולה באמצעות שימוש בחברות קש אשר היו רשומות על שם אשתו ובניו.

ההכנסות של ברקן הגיעו בעיקר מעיסוקיו בהפקת אירועים במגזר הדתי, בהנחיית תכניות רדיו, בהרצאות שונות ובמכירת זכויות השידור בסרטי קולנוע לחברת "שידורי קשת בע"מ".

עוד עולה מכתב האישום שבו הורשע ברקן כי חלק מן המעשים שבהם הורשע כוללים הנפקת תלושי שכר פיקטיביים, שהיו נמוכים משמעותיים מהכסף אותו קיבל, הוצאת חשבוניות פיקטיביות ודיווחים כוזבים נוספים.

המשטרה הגיעה לברקן דרך בנו

מדובר בחלק מפרשת העלמות מס גדולה יותר, שבה כבר הורשע בנו של ברקן, רועי, שאחת מהחברות שהיו רשומות של שמו סייעה, כך על פי כתב האישום, בהעלמת המס. מכתב האישום עולה כי רועי ברקן היה רשום כעובד בחברה של אביו, ולו הונפקו תלושי שכר על כספים שלא שולמו בפועל, וזאת כדי לנפח את חשבון ההוצאות.

ברקן ושתי החברות שהקים מואשמים בעבירות של שימוש במרמה, בעורמה ובתחבולה, בהכנה ובקיום של פנקסי חשבונות ורשומות כוזבים ובהשמטת הכנסה מדוח, על פי פקודת מס הכנסה.

ברקן התפרסם בשנות ה-70 וה-80 בתעשיית סרטי ה"בורקס" שתפסה תאוצה באותה התקופה. בין היתר, כיכב בסרטים "צ'רלי וחצי", "חגיגה בסנוקר" ו"מלכת הכביש". בשנות ה-80 כיכב ברקן בטרילוגיית סרטי "אבא גנוב", שבה גילם את תפקיד חייו כ"צ'יקו", הדייג הטברייני הנאבק ברשויות על מנת לקבל אישור לגדל לבד את בנו.

שנות ה-90 של המאה הקודמת לא עשו טוב עם ברקן, כשבשנת 1993 הודיע על פשיטת רגל. במרץ 2007 נאשם בנו רועי בייבוא, ייצוא וסחר בסמים וחקירה זו היא שהובילה למעשה למעצרו של ברקן לפני כשנתיים ולפתיחת התיק נגדו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק