עוד מכה לאיש העסקים: בית המשפט העליון החליט הבוקר לשלוח ל-45 ימי מאסר את אלי רייפמן בשל ביזיון בית המשפט. השופט חנן מלצר קבע כי לא תינתן לרייפמן, מייסד חברת "אמבלייז", ארכה נוספת להעביר את המניות שברשותו לכונס נכסים. בתום 35 ימים מאחורי סורג ובריח, ייערך לרייפמן דיון נוסף.

"זו הפעם הראשונה שאני יכול לומר שמערכת המשפט הקשיבה לי עד הסוף", אמר רייפמן בתום הדיון. "אינני חושש מדבר - רק מאמא שלי". איש העסקים התייחס אף לשמועות על כך שביים את הניסיון לפגוע בו אמש ביריות, ודחה אותן בתוקף. "אם הייתי מביים את הניסיון, הייתי עושה זאת הרבה יותר טוב", הסביר.

מנוטה רייפמן, אמו של איש העסקים, התקשתה להסתיר את אכזבתה מהחלטת בית המשפט. "אני לא רואה שום היגיון בדברים האלה", אמרה. "מה ייתן להכניס אותו לכלא? אני דואגת לו. אף אחד לא יראה גרוש אם הוא יישב לכלא". אך גם מבנה לא חסכה מנוטה ביקורת.

"אני כועסת על הבן שלי שעשה עבודה קדושה, אבל גם הרבה שטויות", הסבירה. "שיהיה אפס, לא אכפת לי, ושימכור הכל".

על הכוונת?

אמש ניסו אלמונים לפגוע באיש העסקים שנקלע לקשיים כלכליים ולחובות גדולים, שבעקבותיהם הסתבך גם עם השוק האפור. רוכב קטנוע ירה מספר פעמים לעבר מכוניתו של רייפמן ברחוב זרחין באזור התעשייה רעננה. המשטרה מעריכה כי מדובר ב"אזהרה" של העולם התחתון.

עד ראייה שצפה באירוע הזעיק למקום את המשטרה, שהגיעה בכוחות גדולים למקום ופתחה בסריקות אחר היורה. מהחקירה הראשונית עולה כי את הירי ביצע רוכב קטנוע שנמלט מהמקום מיד לאחר הירי. רייפמן עצמו שהה בקרבת מקום אולם לא נפגע, ולרכב נגרם נזק קל בלבד.

המשטרה פתחה בסריקות אחר היורה שנמלט מהמקום. במשטרה בודקים אם מדובר בניסיון חיסול, אולם ההערכה הראשונית קובעת כי מדובר ככל הנראה ב"ירי אזהרה" - הנהוג בעולם התחתון כצעד מקדים לפני פגיעה פיזית ממש.

רייפמן, מייסד חברת אמבלייז, נקלע לאחרונה לקשיים כלכליים ובעקבותיהם לחובות לגורמים שונים בשוק האפור. במסגרת כינוס הנכסים שהתבצע לו, רייפמן נשלח ל-45 יום בכלא לפני כשבועיים בשל סירובו לקיים את צו בית המשפט, שהורה לו להעביר את מניותיו בשווי 94 מיליון שקל לידי כונס הנכסים של החברה.

רייפמן עירער על ההחלטה לבית המשפט העליון, אבל זה לא התייצב הבוקר לימינו.

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2