אפרוחים במדגרה, אילוסטרציה (צילום: חדשות 2 - אילוסטרציה)
אפרוחים במדגרה, אילוסטרציה | צילום: חדשות 2 - אילוסטרציה

התעללות מתמשכת: משרד החקלאות הגיש אתמול בפעם השנייה כתב אישום נגד מדגרה מזיכרון יעקב, לאחר שבשנה שעברה הורשעו בעלי המדגרה בהתאכזרות והתעללות באפרוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בחיפה עולה כי עובדי מדגרת "רמית" השליכו לשקיות ניילון אפרוחים חיים והשאירו אותם המצב זה במשך מספר שעות, כאשר השקית מקופלת באופן שמונע זרימת אוויר מספיקה לאפרוחים.

לאחר שמתו בתוך שקית הניילון מחנק או מהתייבשות, הושלכו האפרוחים המתים למכונת הוואקום. את האפרוחים ששרדו בשקיות הניילון היו עובדי המדגרה זורקים אל המסוע המוביל למכונה. לאחר שנפלו ממנו ונחבטו בדפנותיו, הם נשאבו בעודם בחיים אל מכונת הוואקום.

עוד נכתב בכתב האישום כי העובדים נוהגים לזרוק אפרוחים אל תוך שקית ניילון שקופה שאליה מוזרם גז פחמן דו חמצני דרך צינור לא אטום - דבר שהביא לכך שמספר אפרוחים נשארו בחיים אך נותרו שרועים בערימת הגוויות בתוך שקית הניילון, בצפיפות ובחנק.

"במסגרת הליך גידול תרנגולות להטלת ביצי מאכל, מגדלות המדגרות רק את הנקבות ונאלצות להמית את האפרוחים הזכרים", הסבירו במשרד החקלאות. "בכדי למזער ככל האפשר את סבלם של הזכרים, פותחו בעולם שיטות להמתה מהירה, המחייבות את המדגרות על פי חוק צער בעלי חיים".

כתב אישום זהה הוגש נגד אותה מדגרה לפני שנתיים. בחודש ינואר של שנה שעברה הרשיע בית המשפט את מדגרת "רמית" וגזר עליה קנס בגובה של 60 אלף שקלים, בנוסף להתחייבות על סכום דומה שלא לבצע שוב את העבירה בה הורשעו. את הלקח הם כנראה לא למדו.